Aktuality

Komplexní podnikový informační systém je lepší než několik samostatných aplikací

Firem, které v dnešní době nevyužívají podnikový informační systémy, je jako šafránu. Naopak přibývá subjektů provozujících několik (ne)propojených systémů – od účetního programu až po software pro logistiku a výrobu. Takové řešení však většinou není zcela ideální. Mnohem efektivnější je nahrazení několika systémů jedním.

Proč některé firmy nechtějí o výměně stávajících systémů slyšet?

Důvodů je hned několik. Manažeři neuvažují o výměně stávajících podnikových informačních systémů kvůli obavám z náročné implementace (podpořených zkušenostmi z minulosti), odporu zaměstnanců, kteří se nechtějí seznamovat s novým uživatelským rozhraním, ale také z přesvědčení, že je škoda obětovat vynaložené náklady.

Výčet by mohl dále pokračovat, protože v praxi je protiargumentů, ať už více či méně opodstatněných, daleko více. Mnohem zajímavější jsou ale výhody jednotného systému, který pokrývá všechny oblasti a zahrnuje účetní software i výrobní a manažerské agendy.

V čem je jednotný informační systém lepší?

Jednotné podnikové informační systémy umožňují efektivnější využívání některých funkcí, které by neměly smysl, kdyby byly k dispozici jen v některém z provozovaných systémů.

K pádným argumentům pro výměnu několika systémů za jeden patří také jednodušší správa, vyšší bezpečnost a podpora stávajícího hardwaru.

Výměna systémů za jeden může organizaci posunout kupředu. Není tajemstvím, že firmu obvykle brzdí v rozvoji zastaralé a neefektivní procesy, které konzervativní vedení nehodlá změnit. Implementace komplexního podnikového systému vede k urychlení, zjednodušení a zrušení nepotřebných procesů, což společnosti prospěje.

Samozřejmě záleží na vlastnostech konkrétního podnikového systému. Dobrou volbou je modulové řešení RIS od české společnosti Saul IS. Další informace najdete na www.saul.cz.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZpravyDnes.cz

Novinky-Zpravy.cz