Pojištění

Létání je bezpečné, ale pojištění není nikdy od věci

Statistika je jedna věc, praxe druhá. Přestože je létání velmi bezpečný způsob dopravy, stát se může cokoliv. Tím spíš, pokud stroj ovládá méně zkušený pilot – čerstvý držitel licence. Nehody však nechodí po horách a čas od času potkají i ostřílené profesionály. Nemusí se přitom jednat o katastrofy – k poškození letadla dojde i v důsledku nezvládnutého přisání. V takových případech přijde vhod finanční pomoc ze strany pojišťovny. Pojištění pilota je dobrou volbou pro každého, kdo létá s vypůjčeným strojem.

Pojištění pilota nepatří mezi horké novinky. Už nějaký ten pátek ho několik pojišťoven nabízí cílové skupině pilotů, instruktorů a žáků. Dotázaní držitelé pilotní licence uvedli, že se díky pojištění cítí mnohem jistěji a nemusí se zabývat otázkou, z čeho by majiteli letadla zaplatili případné škody.

Nejznámější pojišťovnou, která nabízí online pojištění pro piloty, je pojišťovna ERGO. Konkrétně se vztahuje na letouny, ultralehké letouny, vrtulníky, ultralehké vrtulníky, kluzáky a ultralehké motorové vírníky. Rozsah pojistného plnění je 50 až 600 tisíc korun. Spoluúčast je jednotná a dosahuje výše 10 %. Za nalétané hodiny lze získat atraktivní slevu ve výši až 20 %.

Pojištění pro piloty od ERGO má celosvětovou platnost a lze uzavřít online. Při platbě kartou a letu z letiště s řízeným provozem v jeho provozní době nastává platnost okamžitě. Pojišťovna umožňuje uzavření smlouvy na dobu určitou (3, 6 a 9 měsíců) a neurčitou s automatickým prodloužením bez nutnosti podpisu další smlouvy.

ERGO je zavedená pojišťovna, která je na trhu již od roku 1994 a nabízí široké spektrum kvalitních pojistných produktů. Bližší informace a tarify pro pojištění pilotů najdete na online.ergo.cz/pojisteni-pilotu.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz