Investice

Čemu se vyhnout při obchodování binárních opcí

Zájemci o binární obchodování opcí můžou narazit na celou řadu problematických návodů a doporučení, které je ve svém důsledku můžou připravit o peníze. Na co si dát pozor?

Zdánlivá jednoduchost

Prvním nepravdivým tvrzením o binárních opcích, se kterým je možné se často setkat, je, že vydělávání peněz s nimi je jednoduché. Není. Je snadné pochopit mechaniku jejich fungování jako investičního nástroje, ale ziskové obchodování je zcela odlišná věc.

Určitě to není tak, že byste se s nimi mohli dnes seznámit a večer nebo zítra začít vydělávat peníze. Za zisky stojí solidní strategie, kterou je třeba si vybudovat při zdlouhavém učení a testování. Musí být podložená určitou výhodou v trzích.

Obchodní systémy a strategie

Jak už bylo řečeno, bez solidní strategie se zisky nedostaví. A toho jsou si vědomi podvodníci, kteří zahltili internet různými obchodními systémy a strategiemi, které jsou ztrátové. Jejich nabídky jsou lákavé, protože systémy rozdávají zdánlivě zadarmo, a tak jim mnoho lidí naletí.

Principem takové nabídky je vždy příběh obyčejného člověka, který se naučil vydělávat binárním obchodováním, a nyní vám to umožní také. Ale musíte se nejprve registrovat u jím určeného brokera a vložit peníze na účet. To proto, že podstatou nabídky je placená reklama určitému brokerovi.

Je to cesta, jak získat nové zákazníky brokerovi, nikoliv jak vydělat peníze lidem, kteří o obchodování nic nevědí. Proto je lepší se všem takovým nabídkám vyhnout. Slib peněz zadarmo by vždy měl vyvolat podezření a skepsi. Stačí si hlídat vlastní peníze a nikam je neposílat, pokud o ně nechcete přijít.

Brokeři

Z výše uvedeného vyplývá, že řada brokerů udělá cokoliv, aby získala nové zákazníky. Používají se všelijaké sofistikované metody, a proto nelze věřit většině recenzí a zkušeností, které jsou zveřejňované, protože nepocházejí od skutečných uživatelů.

Určitě se vyhněte neregulovaným brokerům, protože ti nejsou pod kontrolou a vaše peníze nejsou nijak chráněné. Pokud broker neposkytuje testovací účet, také to není dobré znamení. Pokud vás někdo, kdo by měl být nezávislý, tlačí k určitému brokerovi, něco není v pořádku. Vyberte si sami na základě vlastního úsudku a zkušenosti ostatních zveřejněné na internetu berte s rezervou.

Demo

V předchozí pasáži jsme naznačili, že testování na demu je jedním z prvních kroků. Pokud vám někdo tvrdí, že není zapotřebí, směruje vás ke ztrátám peněz. Testovací obchodování je základem nejen pro seznámení se s technikou obchodování, ale především pro budování ziskové strategie.

Při obchodování se skutečnými penězi není prostor pro chyby, každé zaváhání stojí peníze v podobě nenávratné ztráty. A proto se do obchodování nepouštějte, dokud si nebudete jistí tím, co děláte. Tuto jistotu můžete alespoň částečně nabít právě na demu. Na něm se můžete naučit většinu potřebných věcí.

Věci, jako je psychologie obchodování, poznáte nejlépe až na reálném účtu, ale je jich daleko méně než těch, které můžete vypilovat při testování.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZpravyDnes.cz