- Reklama -zprávy

Cloudové řešení docházky je efektivní a jednoduché

Perfektní přehled o dění ve firmě je jedním z předpokladů její dlouhodobé prosperity. Ale jak docílit toho, aby mělo vedení všechny potřebné informace ohledně docházky zaměstnanců? Jako ideální řešení se jeví docházka v cloudu. Jak systém funguje, vám vysvětlíme na konkrétním produktu IMAcheck Attend od známé české vývojářské společnosti Institut Mikroelektronických Aplikací (IMA).

Docházkový systém IMAcheck Attend je jednoduchý a přitom velmi efektivní. Představuje rozumnou volbu pro firmy, které vyžadují dokonalý přehled o zaměstnancích, ale využívají ho také vzdělávací instituce.

Systém byl navržen tak, aby evidoval všechny potřebné informace související s přítomností osob. Především tedy údaje ohledně doby strávené na jednotlivých pracovištích v budově. Na základě těchto údajů lze zjistit, zda pracovník plní zadané úkoly a s jakým výsledkem.

Velkou výhodou takto získaných informací je možnost dalšího využití v rámci ostatních nadstavbových systémů. Výstupy lze samozřejmě zpracovat i v Excelu.

Docházkový terminál systému IMAcheck Attend může mít podobu inteligentní čtečky (např. FAMOCO), ale také chytrého mobilního telefonu vybaveného OS Android a technologiemi NFC či Bluetooth Low Energy. Pořizovací náklady jsou nízké a možnosti využití velmi bohaté – se zařízením je možné i cestovat a podle potřeby ho využívat kdekoliv na světě. Hodí se pro menší podniky a stejně dobře pro větší firmy.

Jak cloudové řešení docházky funguje v praxi?

Identifikace zaměstnance probíhá tak, že k docházkovému terminálu přiloží mobilní telefon, čip či jiné identifikační médium. Zařízení informace eviduje a zaměstnavatel má díky tomu přehled o tom, kolik lidí je ve firmě přítomno, kde se osoby nachází, kdy budovu opouští atd.

Data se ukládají na internetu a je možné k nim kdykoliv a odkudkoliv přistupovat. Tuto možnost ocení i zaměstnanci, které zajímá, kolik hodin odpracovali, kolik dovolené jim zbývá apod. Díky tomu se nemusí fyzicky dostavit na personální oddělení a zjišťovat informace tam. Přístupový systém v cloudu tak šetří čas oběma stranám.

Notifikace o „podezřelých“ aktivitách

Systém IMAcheck Attend disponuje užitečnými kontrolními funkcemi. Dojde-li k určité nestandardní situaci, např. pozdnímu příchodu, pokus o nesprávné využití tarifu, manipulaci s odpracovanými položkami apod., správce se o tom ihned dozví prostřednictvím automaticky odeslaného upozornění. Notifikace může přijít formou SMS či e-mailem.

Napojení na další agendy

Přístupový systém IMAcheck Attend lze propojit s dalšími systémy. Například s výdejovými či platebními automaty, lokalizačním systémem, věrnostním systémem, stravovacím systémem a v neposlední řadě se systémem bezpečnostním (CCTV). Bližší informace najdete na www.ima.cz.

Taktiky predátorských úvěrů – na co si dát pozor?

Predátorské půjčky obvykle znamenají vnucování nespravedlivých, klamavých nebo zneužívajících úvěrových podmínek dlužníkům. V mnoha případech jsou tyto půjčky spojeny s vysokými poplatky a úrokovými...

Jak a kde koupit bitcoin a další kryptoměny

Kryptoměny – fenomén dneška. Kde je získat? Jak je nakoupit? Pojďme na to. Proč jít do krypto – stručně a jasně Kryptoměny, jak možná víte, jsou...

Špatný čas pro Bitcoin? Vsaďte na Ethereum

Vysoká míra inflace způsobuje, že daleko častěji přemýšlíme nad tím, jak své peníze ochránit a kam je investovat. Jednou z možností jsou i kryptoměny,...

Jak získat zpětné odkazy od autoritativních webů?

SEO prošlo od svých počátků značnou evolucí. Pryč jsou doby, kdy vám pro dobré umístění stačilo nacpat 547 klíčových slov do každého odstavce. Ačkoliv...

Mzdy rostou, ale reálně se máme hůře

Nízká nezaměstnanost a růst průměrné měsíční mzdy vypadá zdánlivě příznivě. Přesto české domácnosti chudnou, respektive za své peníze si toho pořídí méně než v minulosti....
- Reklama -PR článek