Investice

Digitální revoluce v telekomunikacích

„V současné době prožíváme digitální revoluci, ačkoliv si ji většina lidí neuvědomuje. Zcela zásadně se brzy změní způsob, jakým pracujeme, vzděláváme se a trávíme volný čas. Telekomunikace budou pro tuto změnu zásadní. Velmi se na to těším.“ tvrdí Roman Řezníček, který je generálním ředitelem společnosti Suntel a zároveň partnerem divize DRFG Telco, která byla založena současným předsedou představenstva DRFG Davidem Rusňákem.

 

Společnost Suntel sídlí v novém centru ve Zlíně

Společnost Suntel sídlí v novém logistickém a administrativním centru ve Zlíně.  Stěhování podle Řezníčka umožnilo lepší a efektivnější organizaci zaměstnanců, kteří jsou bezpochyby klíčovým aspektem pro naplňování firemních cílů.

„V telekomunikacích platí dvojnásobně, že komunikace lidí musí probíhat rychle a účinně a aktuální rozložení pracovních týmů v nových prostorách toto zcela umožňuje.“ popisuje Řezníček. Celková plocha nových prostor činí 1000 m2, z toho 550 m2 zaujímají kanceláře a 450 m2 sklady. Díky této investici může společnost Suntel rychleji zpracovávat objednávky od zákazníků.

„Máme radost, že je v kancelářích hodně slunečního svitu, a že je budova šetrná k životnímu prostředí, a to díky zajištění vytápění a klimatizace tepelným čerpadlem.“ dodává Řezníček.

Mezinárodní úspěch divize DRFG Telco

Společnost Suntel v loňském roce zaznamenala řadu mezinárodních úspěchů. V zahraničí roste meziročně o 50 %. Uspěla například v dlouho očekáváném výběrovém řízení mobilního operátora Salt ve Švýcarsku, který se věnuje modernizaci sítě LTE, přenosovým rádiovým sítím a připojování stanic na optickou infrastrukturu.

„Od loňského roku provádíme pro tamního operátora Vodafone preventivní údržbu základnových stanic. Přes 400 stanic zkontrolujeme každý  měsíc. Na Slovensku v současné době zahajujeme výstavbu, modernizaci a servis základových stanic pro O2 společnost a také pro velmi mladého operátora 4ka.“ dodává Roman Řezníček.  DRFG má již bohaté zkušenosti s investicemi a fondy. Proto také DRFG vydává dluhopisy a dál rozvíjí svou činnost, která má pozitivní vliv na celou řadu odvětví v České republice.