Úvěry a půjčky

Jak poznat neférovou půjčku?

Rozhodli jste se požádat o půjčku? Donutily vás k tomu mimořádné výdaje, které jste neměli šanci uhradit? Buďte opatrní. Finanční trh je plný neférových poskytovatelů půjček, díky kterým se můžete dostat do pořádné šlamastiky. Sice v nedávné době Česká národní banka udělala jakousi čistku, v rámci které chtěla seznam poskytovatelů půjček zbavit těch, kteří se jevili jako neféroví a podvodní, ale přece jen se mohlo stát, že nějaká rybka proklouzla a vy na ni zrovna narazíte. Abyste však takovou rybku rozpoznali, máme pro vás tipy, podle kterých neférovou půjčku snadno poznáte. 

Jak tedy rozpoznat neférovou půjčku? To a nejen to se dozvíte. Neskočte nikomu takzvaně na špek, abyste toho v budoucnu nelitovali. 

Když vás nenechají pročíst si podmínky

Pokud narazíte na poskytovatele půjčky, který vám nechce dát k pročtení podmínky týkající se sjednávaného úvěru, zbystřete. Nejspíše v takových podmínkách bude zakopaný pes, kvůli kterému byste brzy mohli platit nemalé sankce a poplatky. Vždycky, opravdu vždycky si podmínky pročtěte, přes to nejede vlak. Bez pročtení nic nepodepisujte, abyste se nedostali do šlamastiky. 

Když vám nezmíní výši úroku

Pozor si také dejte na takového poskytovatele, který má problém vám zmínit výši úroku. Zejména buďte ostražití ve chvíli, kdy vám vyzdvihuje roční výhodnou úrokovou sazbu. Po roční výhodné sazbě totiž většinou přichází sazba nevýhodná, která se může dostat až do vyšších desítek procent. A taková nevýhodná sazba vás může pronásledovat do poslední splátky půjčky. 

Tip na závěr

Pokud se nechcete zaplést s neférovými poskytovateli půjček, doporučujeme se zaměřit na ty, které jsou dnes velice oblíbené a o které se žádá dnes a denně. K takovým půjčkám patří například nebankovní půjčka zvaná Razdva půjčka, v rámci které vám budou peníze připsány do patnácti minut od schválení úvěru.