Daně a mzdy

V jakých oborech podnikají mladí podnikatelé nejčastěji?

Existují dvě skupiny lidí. Jednou z nich jsou ti, kteří chodí do práce, která je nebaví, nenaplňuje a která jim nepřináší do života to, co by chtěli, aby takové zaměstnání přinášelo. Osm hodin (v lepším případě) tráví v práci, kde se jenom modlí, ať už odbude hodina, kdy mohou zamířit domů. Nechtějí dát ale výpověď, protože je toto zaměstnání pro ně jakýmsi zdrojem příjmů a je to tedy jediný způsob obživy. Bohužel si jen málokdo uvědomuje, že peníze si lze vydělat i jinak a to tím, že budeme dělat to, co nás baví. Ale jen málokdo vybočí ze své komfortní zóny a rozhodne se skončit s prací, která ho nebaví, aby začal dělat, co ho baví.

A pak je tu druhá skupina a to jsou ti, které práce neskonale baví. Jejich zaměstnání pro ně není zaměstnáním, ale jakýmsi koníčkem. Velmi často do této skupiny lidí patří podnikatelé, kteří se rozhodli riskovat, šli si za svým snem a najednou je jejich podnikání jejich zálibou.

V poslední době se však obecně podnikání stalo velice oblíbené. Mnoho lidé si asi myslí, že pouze díky podnikání dosáhnou té hladiny spokojenosti, ale spokojení mohou být i v klasickém zaměstnání, pokud je samozřejmě bude bavit. Pokud se však někdo rozhodne pro podnikání, pak to nejčastěji bývá v těchto oborech:

Gastronomie

Mezi nejčastější obory, v nichž se rozhodnou mladí (ale i starší) podnikatelé podnikat, je gastronomie. Většinou se ale nejedná o restaurace, ale spíše o kavárny. Jenže pokud si otevřete svou vlastní kavárnu, musíte nějak zaujmout. Kaváren je všude habaděj a jistě má každý tu svou oblíbenou, ale pakliže zaujmete na první pohled, rádi zkusí i tu vaši. Jen to chce zaujmout.

Průmyslová výroba

Mezi další velice časté obory patří průmyslová výroba. V poslední době se hlavně pánové snaží konečně vtáhnout nějakou tu kvalitu do tohoto oboru.

Internet

Nejlépe a nejjednodušeji se dá prý podnikat na internetu. Je to možná z části pravda, ale také to stojí hodně času a úsilí. Většinou se nejčastěji založí web nebo se člověk rozhodne podnikat jako copywriter či SEO konzultant.

2 comments

Comments are closed.