Aktuality

Nejen koronavirová krize přivádí lidi na finanční dno

V současné době se mluví neustále o tom, jak aktuální typ onemocnění, který sužuje nejen Českou republiku, ruinuje jednoho člověka za druhým. A něco na tom opravdu je. Ukázalo se kupříkladu to, že Češi nemají připravený žádný hotovostní polštář, tudíž byť malý výpadek příjmu je automaticky přivádí na finanční dno. Jenže koronavirová krize není to jediné, co lidi přináší na finanční dno. Často za tím stojí i závislosti, jako je závislost na alkoholu, závislost na drogách nebo závislost na hazardu čili gamblerství. A právě tím posledním se pojďme na chvíli zabývat. 

Podle posledních průzkumů hazard ohrožuje nejvíce muže, a to ve věku třiceti let, kteří žijí ve velkých městech a navíc sami. Zatímco muži se s hazardem setkávají už velice brzy, a to v období svého dospívání, ženy si k hazardu přičichnou velice často až na sklonku svého života. V obou případech však může gamblerství napáchat opravdu nemalé a velice výrazné škody. 

Kromě izolace přichází i finanční problémy

Asi není třeba vysvětlovat nebo definovat, co to je gamblerství. Zatímco někdo o tom teprve slyšel, jiní si to prožili na vlastní kůži. Pokud jste si to prožili nebo jste si blíže přičichli k této závislosti, s velkou pravděpodobností víte, že kromě finančních problémů přichází také celková izolace od společnosti. 

I podle odborníků se míra izolace u gamblerů výrazně zvyšuje. K tomu všemu se nabalují pocity ostudy a viny, z počátku se snaží gambleři své hráčství před ostatními tajit. Jenže později se z toho stává životní styl, který není možné schovávat před ostatními. 

Z člověka se stává hromádka neštěstí

Po všech těchto fázích a pocitech se z člověka stává skutečně jedna velká hromádka neštěstí. Je finančně zruinován, také velice zadlužen a většinou už také bez práce. Přichází o svou rodinu i o své nejbližší přátele. 

V této fázi by se člověk už opravdu měl léčit, ale bohužel jen hrstka lidí to udělá. Průzkumy ukazují, že i když to lidé udělají, zhruba pětadvacet procent z nich stejně páchá sebevraždu.