Aktuality

Staňte se franšízantem – vytvořte si svou vlastní pobočku

Do světa podnikání se dnes žene opravdu kdekdo. Mnoho lidí má za to, že jen díky podnikání se mohou stát těmi, kteří mají na účtu velké množství peněz a mohou žít takzvaným tím bezstarostným životem. Nicméně začátky v podnikání jsou vždy krušné, proto se možná spíše než na vlastní firmu zaměřte na tu franšízovou, která už má svou jistou značku na trhu, která je už trochu známá. Sice budete mít na svých bedrech jistou zodpovědnost, která se týká toho, že budete muset udržet značku alespoň v té pozici, v jaké se na trhu nachází, ale nebudete muset pracně udržovat či přinášet značku na trh.

Pomocí franchisingu navíc dnes podniká kde kdo. Jedná se o podnikání, které je uskutečňováno na základě licenčních smluv. Na základě podmínek tak podnikáte pod danou značkou společnosti a vedete svou vlastní pobočku, která je pro vás tím vaším malým podnikem. Zaměstnáte si samozřejmě své vlastní zaměstnance, vedete pobočku jako takovou a snažíte se do této značky přinést něco nového, nějaké inovace, které ji mohou posunout zase o level výše. Dnes se dá podnikat opravdu pod jakoukoliv značkou, kterou si usmyslíte.

Sdílejte vizi franšíz a jděte za stejným cílem

Každý franšízant, čímž budete i vy, se ale musí podílet na vizi franšíz a musí ji sdílet s celým podnikem jako takovým. Vize franšíz je totiž jakýsi cíl dané společnosti, který je nutné sdílet a za kterým je nutné jít. Například pokud byste chtěli podnikat pod společností Extéria, vaší vizí by bylo vybudovat jakousi poradenskou síť, která se bude zaměřovat na BOZP a na požární ochranu pro podnikatele. Tato společnost si tedy například klade za cíl to, že chce podnikatelům připomenout, co je to bezpečnost práce a co je to požární ochrana, protože drtivá většina to bohužel neví. Podnikatelé to však vědět musí a musí o tom informovat své zaměstnance.