Aktuality

5 tipů, jak zdárně dokončit jazykový kurz

Zájem o jazykové kurzy je v poslední době opět velký. Zájemci se ptají především na online kurzy, které jim umožňují učit se odkudkoliv. Začít chodit do jazykové kurzu angličtiny, němčiny, ruštiny nebo i japonštiny není nic těžkého. Mnohem náročnější je však v kurzu vydržet až do konce.

Velké množství studentů zapsaných do jazykových kurzů své studium nedokončí. Jak proti tomu bojovat? Na co myslet předtím, než se do kurzu zapíšete? Na to vám odpoví náš článek, ve kterém vám dáme 5 tipů, jak vydržet v kurzu až do zdárného konce!  

Obsah obrázku papír, přenosný počítač, stůl, jídelní stůl

Popis byl vytvořen automaticky

1. Nepodceňte výběr školy

Výběr správné jazykové školy je pro váš úspěch klíčový. Nebojte se přijít podívat, jak to ve škole chodí a jestli se tam cítíte příjemně. Udělejte si základní průzkum toho, co nabízí školy ve vašem okolí, pročtěte si recenze a využijte možnosti ukázkové hodiny zdarma. Vysoká cena nemusí znamenat záruku kvality, ale zase cena příliš nízká může být podezřelá.

2. Správná úroveň je základ

Nezapomeňte si opravdu pečlivě určit úroveň jazyka, která vám bude sedět, je to opravdu důležité. Pokud se podceníte, budete se v kurzu anglického jazyka nudit a možná vám bude připadat, že chodit do kurzu nemá smysl. Pokud se naopak přeceníte, učivo nemusíte zvládat a budete se cítit pozadu oproti ostatním.

Na internetu najdete spoustu rozřazovacích testů, které vám s výběrem úrovně pomohou. Právě špatná úroveň bývá nejčastějším důvodem pro seknutí se studiem. Tak to nepodceňte.

Obsah obrázku obloha, exteriér, slunce, příroda

Popis byl vytvořen automaticky

3. Vytyčte si cíl

Možná to bude znít jako klišé, ale správná motivace je půlka úspěchu. Chcete se naučit italsky, abyste mohli na dovolenou do Říma? Chcete začít s němčinou, protože se vám hodí do práce? Chcete chodit do kurzu angličtiny, abyste mohli číst Harryho Pottera v originále? Ať už je vaše motivace jakákoliv, je dobré si ji před začátkem kurzu vytyčit, abyste měli k čemu směřovat.

4. Ve dvou se to lépe táhne

Pravděpodobně to znáte sami, když se pouštíte do něčeho nového, pomůže vám, když do toho někdo jde s vámi. A platí to i v případě jazykových kurzů. Když víme, že na nás čeká a spoléhá i někdo jiný než lektor, tak máme dvojnásobnou chuť do učení!

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

5. Opakování je matka… však to znáte

Studium jazyků může být efektivní jen tehdy, když mu budete věnovat čas. V kurzech angličtiny nebo kterýchkoliv jiných nelze vše udělat jen při hodině, navíc když se odehrává jen jednou týdně. Bez domácí přípravy a úkolů to nepůjde. Neděste se, stačí opravdu 15 minut denně, kdy se budete jazyku pravidelně věnovat!

Pevně doufáme, že vám těchto 5 tipů, jak dokončit jazykový kurz, pomohlo ve výběru kurzu. Pokud byste měli jakékoliv otázky nebo se chtěli zeptat, jaké jsou možnosti kurzů, napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám s výběrem rádi pomůžeme!