Creditas Finlist.cz
Hypotéky

Co všechno musíte splnit, abyste dostali americkou hypotéku?

Hledáte potřebné informace o americké hypotéce, které vás přesvědčí k jejímu sjednání? Sepsali jsme vše podstatné, co potřebujete vědět před finálním rozhodnutím.  

Co je to americká hypotéka?

Jedná se o typ hypotečního úvěru, který není nijak účelově vázaný. Bance neudáváte konkrétní důvod využití a finanční prostředky můžete využít na cokoliv – na cestování, na studia, ale i na bydlení. O americkou hypotéku snadno požádáte nejen ve své, ale i v kterékoliv jiné bance bez podmínky vedení běžného účtu. 

Výhody

 • Bance neoznamujete účel využití úvěru. 
 • Úroková sazba je výhodnější oproti spotřebitelským úvěrům.
 • Fixní doba splácení na určitou dobu podle vlastních potřeb a možností. 
 • Nemusíte žádat jen u své banky, kde máte běžný účet, ale i kdekoliv jinde (u vlastní banky ale můžete získat další výhody – např. sjednocení půjček a snížení úrokové sazby).
 • U některých bank můžete úvěr předčasně splatit nebo vložit mimořádnou splátku.

Nevýhody 

 • Některé banky mají nastavenou maximální výši půjčky (když úvěr využijete na koupi nemovitosti, banka nehledí na její hodnotu, ale řídí se maximální povolenou výší úvěru).
 • Úroková sazba může být méně výhodná než u účelových hypoték (např. na bydlení).
 • Za zapůjčené finance musíte ručit nemovitostí. 

Jak hypotéku získáte? 

 1. Vyhledejte nejbližší pobočku banky, kde chcete zažádat o úvěr, a domluvte si schůzku s hypotečním specialistou, který s vámi projde nabídku.
 2. Pokud vám budou podmínky vyhovovat, můžete ihned podepsat žádost o úvěr a pak už jen počkat na její schválení.
 3. Nakonec podepíšete smlouvu na dané pobočce a peníze dostanete velmi brzy na účet.

Jaké jsou podmínky získání? 

Jak už bylo zmíněno výše, v případě tohoto úvěru ručíte nemovitostí. Ať už využijete finance na cokoliv, tento typ úvěru je zajištěný zástavním právem nemovitosti nebo více nemovitostí, které nemusíte nutně vlastnit vy sami. Musíte být ale plnoletí a mít stálý měsíční příjem. Během schůzky s hypotečním specialistou poskytnete dokumenty dokládající vaši úvěruschopnost (doklad totožnosti, doklady o příjmech a případně také zástavní souhlas majitele nemovitosti). Dbejte na to, abyste bance dodali správné, a především pravdivé podklady k vašemu ověření. Jen tak máte jistotu bezproblémového schválení a rychlého vyřízení.

Přemýšlíte o sjednání neúčelové půjčky, ale nevíte, na koho se obrátit? Výhodné podmínky nabízí Banka CREDITAS. Kromě bezplatného vedení úvěru u ní získáte i možnost předčasného splacení.