Investice

Desatero boháče aneb jak mít pod kontrolou své finance

Existuje mnoho publikací a knih, které překypují radami, jak nejlépe hospodařit se svými financemi. Většinou je ale vydávají banky a finanční instituce, které nás skrz ně vědomě vedou k tomu, aby se z nás stali konzumenti bankovních produktů a služeb. Marcela Hrubošová, odbornice z oboru financí, nyní vydává knihu Desatero boháče, která pomáhá položit základní stavební kámen, co se finanční gramotnosti týče.

Po úspěšné knize o problematice podnikání, vyšla letos na podzim publikace Marcely Hrubošové s názvem Desatero boháče. Hlavním důvodem, proč se autorka rozhodla pro sepsání této knihy, bylo dle jejích slov to, že chtěla své desetileté dceři předat ty nejcennější rady, které během svého působení ve finančním odvětví získala. Kniha má navíc holistický rozměr a nedívá se na peníze jen jako na platební prostředek, ale i z psychologického hlediska. Na emoce, které máme s penězi spojené. Jedná se o podrobný návod, jak peníze vydělat, jak je řídit, spravovat a rozmnožovat, přičemž vše je rozděleno do 10 kroků, které zvládne dodržovat skutečně každý, bez ohledu na míru vzdělání či výši příjmu.

Ačkoli by se mohlo zdát, že vzhledem k hloubce znalostí, které autorka má, půjde o složitou knihu, je tomu právě naopak. Vše je napsáno tak, aby to mohl číst jak člověk, který se ve finančním světě pohybuje již nějakou dobu, tak i dítě, které o financích neví prakticky nic. Knihou navíc provází Kuřátko Pípo, které se stalo maskotem pro vzdělávání dětí i dospělých. Jedná se o oškubanou slepičku, která lidi poučuje jak se svými financemi pracovat, aby neskončili jako ono samo.
V knize se ovšem mimo to, jak peníze řídit dozvíte i jak je zhodnocovat. Dle autorky je nejlepší investice do sebe samého. Jelikož vzdělání nám dá jak rozhled ohledně věcí, které se kolem nás dějí, tak i lepší uplatnitelnost na trhu práce. Kromě vzdělávání skrz své knihy vyučuje Marcela Hrubošová také na své akademii.  K dnešnímu dni ji absolvovalo již 4800 lidí, kteří si semináře nemohou vynachválit.

Pro více informací navštivte webové stránky www.financeproradost.cz