Hypotéky

Důvěryhodný úvěr od nebankovní společnosti

Americká hypotéka – ano nebo ne? Existuje spousta názorů na půjčky od nebankovních společností. Zpravidla však platí, že se těchto úvěrů rozhodně obávat nemusíte, pokud si tedy předem ověříte, že se konkrétně jedná o dobře hodnocenou společnost, které lze důvěřovat.

Jakou nemovitostí můžete ručit?

Abyste mohli získat americkou hypotéku, nemusíte splňovat prakticky žádné podmínky. Jedna důležitá zásada tu však je, a ta se týká ručení za úvěr. Je nezbytně nutné, abyste svou půjčku zaručili nemovitostí, jíž jste sami vlastníkem. Možná si nejste úplně jistí, jakou nemovitost můžete k těmto účelům použít, co je vhodné a co naopak ne. Velkou výhodou je, že ručit lze prakticky jakoukoliv nemovitostí, od těch klasických, jako je rodinný dům nebo byt, až po ty méně obvyklé, jako jsou třeba chaty či chalupy. Není problém získat hypotéku na družstevní byt ani třeba hypotéku na pozemek. Za zkoušku to rozhodně stojí, proto se neváhejte zeptat, zdali vámi vlastněná nemovitost vyhovuje či nikoliv.

Důležité je také zmínit to, že od hodnoty vašeho objektu se bude počítat to, kolik vám společnost může půjčit. Pokud tedy potřebujete opravdu hodně peněz, tak s pozemkem určitě nevystačíte. Naopak při menších půjčkách oceníte možnost ručit i tak levnými objekty, jako jsou třeba relaxační chaty.

Férové podmínky pro všechny

Nebankovní společnosti si zakládají na tom, že chtějí pomoci naprosto všem svým klientům, a to bez výjimky. I to je práv důvod, proč často přehlížejí nedostatečné příjmy nebo dokonce zápisy v registrech. Určitě se proto nebojte takovouto instituci oslovit i v případě, že vás v bance okamžitě odmítli. Dost možná zde totiž uspějete, podmínky tu nejsou vůbec tak přísné, jak se nejspíše bojíte. Nebankovní americkou hypotéku může zkrátka získat každý, je jen důležité vědět, na koho se můžete obrátit.