Investice

Inventura kůlny a půdy

Tak jste se konečně dokopali k tomu udělat pořádek v kůlně, garáži či na staré půdě? Případně dát do pořádku pozůstalost? Určitě nám dáte za pravdu, že se tam mnohdy nacházejí učiněné skvosty, i když se to na první dojem nezdá.

Stará kuchyňka s lavorem po babičce, obraz, na kterém je hromada prachu, ale po očištění ejhle, hotový poklad, až se tají dech. Staré kolo, dokonce i nádobí, historická žehlička, porcelánová váza, nějaká vyřezávaná police, zaprášený divan, potlučená, ale pěkná vyřezávaná komoda, sošky a další. Jsou to sice moc pěkné věci, ale kam teď s nimi?

Zrenovovat či prodat?

Než se pustíte do jakékoliv práce (obnovy) staršího nábytku, ujistěte se, jaká je jeho skutečná cena. Někdy by byla věčná škoda snažit se natírat komodu, aby byla k světu, protože jediné, co třeba vyžaduje, jsou zručné restauratérské ruce. Mohlo by se stát, že ji poškodíte ještě víc a snížíte její cenu.

Pokud máte domácnost již zařízenou, ale vyhodit takový nábytek by byla věčná škoda, přestože má prokazatelné újmy na kráse, zeptejte se na skutečnou cenu. Skladovat nábytek dalších padesát let by byl nesmysl. Pokud se jedná navíc o půdní prostor, který lze využít pro rozšíření obytné plochy nezbude vám nic jiného, než nábytek prodat.

Zaměřte se na výkup starožitností

Naštěstí je tady výkup starožitností Praha, kde můžete s klidným svědomím tyto skvosty nabídnout. Pokud se vám nechce osobně či nemůžete z jakýchkoliv jiných důvodů do starožitnictví sami, stačí, když pořídíte fotografie, přiložíte popis a odešlete emailem.

Cenu zjistíte i online

Výkup starožitností není v dnešní době nic složitého. Jak se praví – líná pusa učiněné neštěstí. Za zeptání nic nedáte a přesvědčíte se tak, zda mají vámi nalezené poklady nějakou cenu. Většinou mají a ne malou. Neváhejte tedy poslat email, fotku předmětu a dotaz. Určitě nepodceňujte cenu historických předmětů. Mnohdy platí, že čím jsou starší, tím mají vyšší cenu. I když vám mohou připadat jako staré krámy z dob Krále Klacka prvního.