Aktuality

Jak podnikat úspěšněji než doposud?

Na začátku každého podnikání je podobná vize: vybudovat úspěšnou společnost, která se odliší od konkurence a získá neotřesitelnou pozici na trhu. Postupem času však nároky většiny byznysmanů klesají. Nepodaří se jim překonat běžné nástrahy, příslovečně se zaseknou na místě a firma se stane pouhým zdrojem obživy. Jste na tom podobně, ale rádi byste se posunuli ze zóny průměrnosti? Vezměte si k srdci následující doporučení a pravděpodobně se vám to nakonec podaří.

Nespokojte se s málem

Být dobrý znamená riskovat, že se dříve nebo později objeví někdo mnohem lepší a ukradne vám důležité klienty. Nebojte se být nejlepší a usilujte o prvenství. Dávejte zákazníkům najevo své kvality a nenechávejte si pro sebe, že nabízíte bezkonkurenční služby a výjimečné produkty – snažte se vymanit z bahna průměrnosti, jinak se do něj propadnete a udusíte.

Obklopte se schopnými lidmi

Nejúspěšnější podnikatelé mají společnou schopnost. Nespoléhají se pouze sami na sebe, ale naopak se nebojí delegovat úkony, které jsou nad jejich síly. Své podnikání posunete na další úroveň, až přijmete fakt, že vlastními silami zmůžete jen zlomek toho, co se silným týmem za zády.

Využívejte moderní technologie

Podnikání vám možná znesnadňují úředníci, ale administrativní překážky vyvážíte sofistikovanými nástroji, jako jsou CRM nebo informační systém. Obojí vám pomůže zautomatizovat rutinní procesy a propojit jednotlivé agendy. Ve výsledku ušetříte spoustu drahocenného času, který využijete na rozvoj vlastního podnikání.

Podnikový systém volte obezřetně – s ohledem na aktuální potřeby firmy a současně s výhledem do budoucnosti. Rozumnou volbou může být modulový systém, který vám v začátcích poslouží spíše jako účetní program, ale v případě potřeby jej snadno rozšíříte a uděláte z něj plnohodnotné ERP.

Nebojte se požádat o pomoc

Dopustili jste se chyby, která může fatálně ovlivnit fungování firmy? Anebo jen nevíte, jak si efektivně poradit s určitým problémem? Mnozí manažeři zastávají názor, že žádost o pomoc rovná se prohra či přinejmenším přiznání slabé stránky. Opak je pravdou – pokud si řeknete o záchranné lano, dokážete tím, že vám na vynikajícím výsledku záleží více než na vlastním egu.