- Reklama -zprávy

Jak poznat, že je finanční poradce skutečně dobrý?

Většina finančních poradců je placena provizemi od institucí, jejichž produkty se jim podaří s klientem sjednat. Pak jsou tu ale také firmy, které nabízejí finanční služby za honorář. Tento způsob častěji využívají osoby s vyššími příjmy nebo jiné firmy. Honorované služby s sebou přináší pocit jistoty, že poradce nabízí produkt ne z důvodu získání provize, ale s nejlepším vědomím a svědomím. 

Na druhou stranu to, že je služba honorovaná, neznamená, že je kvalitnější než služba placená provizemi. Většina finančních poradců, kteří jsou placení provizemi, se též snaží poskytovat pouze ty nejlepší služby a s klienty tak do budoucna udržovat dlouhodobý vztah.

Jak poznat, že je finanční poradce skutečně dobrý?

Jak tedy rozeznat skutečně kvalitního poradce? Řiďte se těmito základními doporučení a nemůžete se splést.

  1. Finanční poradce je dochvilný

Vždy se snaží dodržet termín, na kterém jste se domluvili. Nechodí pozdě, ale ani na vás na poslední chvíli nenaléhá, abyste se sešli dříve. Pokud schůzku nestíhá, zavolá vám a omluví se. Jestliže ale vytváří časově vypjatou situaci a vy se nestíháte nachystat nebo na vás dokonce tlačí, abyste si produkt bez rozmyšlení sjednali, berte nohy na ramena.

  1. Naslouchá vám a respektuje vaše názory

Pokud si myslíte, že když poradce respektuje vaše názory, nerozumí dostatečně svému oboru, mýlíte se. Jeho úkolem je poradit vám a najít pro vás finanční služby, které budou vyhovovat vám i vašem potřebám. 

Proto vás musí nejprve vyslechnout a snažit se pochopit, o co jej žádáte. Dobrého poradce poznáte také podle toho, že vaše potřeby skutečně analyzuje a snaží se hledat to nejlepší řešení, což obvykle trvá déle než jednu schůzku. 

  1. Snaží se poradit a najít řešení

Vždy se snaží pro vás najít vhodné a optimální řešení. Nikdy vám nenabízí produkt jenom proto, že se právě jedná o novinku na trhu (a i přes to, že je pro vás zcela nevhodný). Jeho cílem je poradit vám tak, abyste se nedostali do finančních potíží, a ještě byli schopni šetřit či své peníze investovat.

  1. Mluví srozumitelně a vysvětluje

Kvalitní finanční poradce mluví vaší řečí tak, abyste jeho slovům dobře rozuměli. Pokud na vás vytasí odborné názvy, mluví rychle a nepřehledně, a ještě vás odbije, chcete-li cokoliv vysvětlit, zpozorněte.

  1. Je tu pro vás dlouhodobě

Nabídne vám dlouhodobou spolupráci a je vám k dispozici i na telefonu? Sjednáním finančního produktu to u něj nekončí a nadále se zajímá o vás i vaši aktuální finanční situaci? Naplánuje vám pravidelnou informační schůzku či poradenství, na které vám nic nenutí a pouze analyzuje a ověřuje si, jak vám sjednané produkty vyhovují? Tak takového se držte a už ho nepouštějte!

Duofinance.cz – píšeme o bankách v Česku. Bez servítek. Bez reklam..

Taktiky predátorských úvěrů – na co si dát pozor?

Predátorské půjčky obvykle znamenají vnucování nespravedlivých, klamavých nebo zneužívajících úvěrových podmínek dlužníkům. V mnoha případech jsou tyto půjčky spojeny s vysokými poplatky a úrokovými...

Jak a kde koupit bitcoin a další kryptoměny

Kryptoměny – fenomén dneška. Kde je získat? Jak je nakoupit? Pojďme na to. Proč jít do krypto – stručně a jasně Kryptoměny, jak možná víte, jsou...

Špatný čas pro Bitcoin? Vsaďte na Ethereum

Vysoká míra inflace způsobuje, že daleko častěji přemýšlíme nad tím, jak své peníze ochránit a kam je investovat. Jednou z možností jsou i kryptoměny,...

Jak získat zpětné odkazy od autoritativních webů?

SEO prošlo od svých počátků značnou evolucí. Pryč jsou doby, kdy vám pro dobré umístění stačilo nacpat 547 klíčových slov do každého odstavce. Ačkoliv...

Mzdy rostou, ale reálně se máme hůře

Nízká nezaměstnanost a růst průměrné měsíční mzdy vypadá zdánlivě příznivě. Přesto české domácnosti chudnou, respektive za své peníze si toho pořídí méně než v minulosti....
- Reklama -PR článek