Pujcka O Vsem
Úvěry a půjčky

Jaká jsou nejčastější kritéria, podle kterých si lidé vybírají půjčky?

Jakákoliv bankovní i nebankovní půjčka je velkým závazkem, který vám ovlivní život po mnoho měsíců, a pokud si vypůjčíte opravdu vysokou částku, tak i několik let. Z tohoto důvodu je třeba si tento krok dobře rozmyslet a ujistit se v tom, že pravidelné měsíční splátky výrazně nezatíží váš rodinný rozpočet a vy tak budete schopni svou půjčku řádně splácet. 

Než se pro nějaký peněžní produkt rozhodnete, měli byste si veškeré nabídky mezi sebou dobře porovnat, abyste si vybrali takovou, která pro vás bude skutečně nejvýhodnější. Se správným výběrem vám může pomoci pár základních kritérií, kterými se v tomto ohledu vyplatí řídit. 

Jak rychle vám budou peníze vyplaceny?

Jedním z nejdůležitějších faktorů, který hraje při sjednávání půjčky velkou roli, je to, za jak dlouho budete mít požadované finance k dispozici. Buďte ale opatrní, protože ta nejrychlejší půjčka nemusí být ta nejvýhodnější. Řada klientů je zaslepena rychlostí získání peněz a kvůli tomu pak nedávají pozor na případná rizika, která mohou být s půjčkou spojená. 

Bankovni Pujcka

Pokud potřebujete získat peníze rychle, pak se vám nabízí rychlá půjčka ihned, kde vše vyřídíte prostřednictvím počítače nebo telefonu. Ihned po schválení vaší žádosti vám poskytovatel pošle danou částku na váš bankovní účet nebo vám může být vyplacena v hotovosti.

Nezaměřte se pouze na úrokovou sazbu, ale na RPSN

Velkou část žadatelů o půjčku zajímá pouze výše úrokové sazby, což je samozřejmě při sjednávání úvěru důležitý činitel, ale daleko důležitější pro vás je RPSN (roční procentní sazba nákladů), jelikož v sobě zahrnuje veškeré poplatky, které jsou s danou půjčkou spojené. Jedná se například o poplatek za uzavření smlouvy, poplatek za vedení účtu, pojištění proti neschopnosti splácet a další náklady. RPSN je důležité, jelikož na základě těchto poplatků vzroste celková částka, takže budete vědět, kolik ve finále přeplatíte.

Nemusíte dokládat svůj příjem

Potřebujete na pokrytí svých nutných výdajů půjčit finance a nelíbí se vám, že budete muset nějaké společnosti dokládat své měsíční výdaje a příjmy, které vám navíc bude muset potvrdit zaměstnavatel a vy tak budete muset odkrývat své soukromí? Pak máte možnost využít půjčku bez doložení příjmů ihned, kde vám stačí jen osobní doklady a běžný výpis z bankovního účtu. Tuto půjčku lze navíc sjednat online, takže budete mít požadované finance rychle k dispozici. Velkou výhodou také je, že se při jejím sjednání nenahlíží do rejstříku dlužníku.