Aktuality

Jaké české památky by měl každý z nás jednou vidět?

Česká republika je skutečně krásná země, která v sobě skrývá mnoho, mnoho zajímavých míst. Taky naše republika oplývá i celou řadou památek, které je třeba vidět alespoň jednou v životě. Památky se významně pojí s naší historií a jsou navíc naprosto dech beroucí. My vám nyní přinášíme pár tipů na památky, které by měl jednou v životě vidět každý Čech.

• Karlův most

Výlet do Prahy se většinou koná na základní či na střední škole, kdy se během tohoto výletu zkoumají všechny zdejší pražské památky. Praha samozřejmě oplývá mnoha památkami, přesto vypíchnout bychom měli hlavně Karlův most. Je škoda, že Evropská unie po nás nyní chce, abychom tento most po stech letech přejmenovali na „Most Václava Havla“. Doufejme, že se tento krok neuskuteční a vše zůstane tak, jak má. Karlův most je přece dominanta hlavního města, na kterou se chodí dívat celý svět.

• Špilberk

Špilberk je krásná památka, kterou nalezneme v druhém největším městě České republiky – v Brně. Jedná se o hrad a pevnost, která je jakousi dominantou města Brna. Najdeme ji na vrcholu kopce Špilberk. Tento hrad byl založen už koncem třináctého století, a to českým králem Přemyslem Otakarem II. I tuto památku by měl skutečně vidět každý z nás.

• Karlštejn

Krásná hrad Karlštejn, který leží kousek od hlavního města, je nutnou zastávkou každého turisty. Sice je zde lidí mraky, ale ani to by nás nemělo v prohlídce této památky zadržet. Hrad Karlštejn známe hlavně z muzikálu „Noc na Karlštejně“. Díky tomuto zfilmovaného muzikálu si taky myslíme, že sem skutečně měli ženy zakázaný přístup, i když to tak ve skutečnosti vůbec nebylo.

• Landek Park – Hornické muzeum

Teď je třeba zmínit památku i trochu z jiného soudku – navštívili jste už Landek Park ležící blízko Ostravy? Toto hornické muzeum má rozhodně co nabídnout. Konkrétně se nachází v Petřkovicích u Ostravy a zaujme jak malé, tak i velké návštěvníky. Jedná se o největší muzejní areál v České republice.