02 David Rusnak Drfg
Akcie

Nechejte si poradit od obchodního ředitele DRFG Finance Petra Válka

“Když jsem před dvanácti lety začínal v tomto byznysu, myslel jsem si, že budu obchodovat s akciemi, podobně jako Charlie Sheen ve snímku Wall Street. Ale realita byla jinde. Nešlo o akcie, investice byly pouhým doplňkem, hlavní náplní mojí práce byla nabídka pojištění. Tehdejší trh s financemi byl postavený na logice, že klient si neuvědomuje nebezpečí, které mu hrozí a je tedy dobré klást mu otázky a zaměřit se na ta nejslabší místa.” To jsou slova obchodního ředitele DRFG Finance, Petra Válka.

“V žádném případě tím neříkám, že pojištění není dobré. Řada lidí v našem okolí žádné pojištění nemá a neuvědomuje si následky. Další část z nich sice pojistky má, ale jsou špatně a tito lidé tak své peníze vyhazují z okna. Ten zbytek má pojištění řešené správně, těchto lidí je ale v České republice stále velmi málo,” dodává Válek.

Jak na investice do fondů a dluhopisů prostřednictvím distribuce DRFG Davida Rusňáka? 

V dnešní době už je situace jiná a obě skupiny, jak klienti, tak poradci, jsou mnohem vzdělanější. Máme k dispozici velké množství odborných publikací, lze chodit na vzdělávací přednášky i konference na téma finančnictví. Lze si přečíst recenze a spoustu informací na internetu a zjistit, zda se nejedná o tzv.  model letadlo. Snad každý by si měl informace toho typu umět najít. I přesto se stále najdou ti, kteří své práci ne zcela dobře rozumí. Stále se děje to, že někteří poradci nechtějí vydělávat peníze společně s klientem, ale na klientovi.

“Když se podívám pár let nazpátek, je jasné, že díky velkým hráčům se finančně-poradenský trh stává kultivovanějším, a to mě těší,” hodnotí Petr Válek, který je v současné době v investiční skupině DRFG Davida Rusňáka zodpovědný za fungování finanční distribuce.

Na starosti má i vzdělávání a školení konzultantů, aby klientům dokázali zprostředkovat produkty na míru jejich aktuálním potřebám, ať už jde o dluhopisy nebo podílové fondy.

“Učím je tak, aby jejich práce měla dlouhodobý efekt a dokázali si vybudovat portfolio spokojených klientů, o které budou pečovat. Je to takový model, ve kterém vydělávají s klienty, nikoli na nich. My našim klientům pomáháme, nestrašíme je,” ukončuje Válek.

Název investiční skupiny DRFG se skládá z iniciál svého zakladatele Davida Rusňáka, zbylá dvě písmena označují spojení Family Group.

———————————————————————————————————————————————-

V oblasti investování vám nejlépe poradí Win-side Trading

—————————————————————————————————————————————–