Úvěry a půjčky

Online půjčka je jednoduchá a pomáhá okamžitě

Téměř každý musí alespoň jednou za život využít půjčku, ať se jedná o hypotéku na bydlení, úvěr k nákupu nového auta, nebo jen malou půjčku k pokrytí nutných nákladů. Velké otázky obvykle vyžadují řešení v řádech týdnů, ovšem nečekané výdaje nebo opožděná výplata potřebuje řešení okamžitě. I několik tisíc korun může člověku pomoci, aby se nedostal do dluhů a udržel si důstojný životní styl. A právě v těchto případech je nejdůležitější rychlost, jakou vám nabízí online půjčka.

Rychlost poskytnutí je téměř okamžitá

Jednou z největších výhod on-line půjčky je rychlost, jakou pracovníci klienta obsluhují. Například u CoolCredit standardně reagují na odeslanou žádost do 5 minut, a je-li vše v pořádku, během chvíle dochází k převodu peněz na účet. Pokud máte stejnou banku (Fio, KB, Moneta nebo Raiffeisen), případně ta vaše přijímá okamžité platby, nezabere převod ani minutu.

Finance si můžete vybrat během chvíle z bankomatu v hotovosti, nebo jimi platit rovnou z účtu. To klientům umožňuje řešit nečekané výdaje a finanční problémy opravdu okamžitě, bez zbytečného čekání. Pomoci přitom můžete i několik tisíc, třeba rychlá půjčka do výplaty pokryje nutné výdaje na jídlo a dopravu, aniž by váš rozpočet výrazně zatížila.

Půjčit online si můžete i na splátky

Mikropůjčky jsou známé svými limity. Tím prvním je půjčovaná částka, která obvykle nepřesahuje 20 000 Kč, tím druhým je doba splatnosti. Rychlou půjčku doplňuje CoolCredit půjčkou na splátky, která vám také pomůže okamžitě, ale vrátit ji můžete ve třech splátkách. Noví klienti navíc získají prvních 8 000 Kč s úrokem 0 %, takže vrátí přesně to, co dostali. 

Kolik zaplatíte, víte dopředu

Někteří poskytovatelé nebo zprostředkovatelé před klientem ty nejdůležitější informace tají a nutí ho k vyplnění kontaktních údajů. Férový poskytovatel jako CoolCredit sdělí vše dopředu, a přímo na jeho stránkách si můžete v kalkulačce spočítat, kolik zaplatíte. Po výběru částky a délky splácení ihned uvidíte, jaký je úrok, výše RPSN, a kolik celkem zaplatíte.

Vždy si půjčujte zodpovědně

Ačkoliv je půjčka snadno dostupná mladým i starším lidem, každý by měl uvážit, jestli ji skutečně potřebuje. Financovat třeba výměnu rozbitého spotřebiče smysl dává, obzvláště pokud se jedná o pračku, ledničku nebo třeba sporák. Ale koupit si wellness víkend, byť opravdu krásný a za dobrou cenu, už příliš smysl nedává. Ať si půjčujete s jakýmkoliv záměrem, prověří CoolCredit vaši bonitu hned po vyplnění formuláře. Pokud usoudí, že byste půjčku nezvládli splatit, peníze vám neposkytne. Chrání tím sebe i vás.

Půjčka je vhodná na

  • Pračku, ledničku a jiný nezbytný spotřebič
  • Opravu v domácnosti (prasklé potrubí, topení atd.)
  • Elektroniku, bez níž se neobejdete
  • Překlenutí tísně, když nedorazí výplata

Každou půjčku byste měli pečlivě zvážit, i když se jedná jen o několik tisíc. Zakoupená věc pomocí půjčky by vám měla sloužit i dlouho poté, co ji splatíte.

Raději si nepůjčujte na

  • Drahý telefon, který nejspíše ani nevyužijete
  • Elektroniku obecně, pokud vám neslouží třeba k práci (počítač, notebook, fotoaparát)
  • Dovolenou a jiné zážitky
  • „Luxusní“ záležitosti, které si jinak nemůžete dovolit
  • Alkohol, tabák nebo hazard

Celkově se vyvarujte půjčkám na vše, co není k životu nezbytné. Obklopovat se drahými věcmi díky půjčkám není moudré a váš životní standard to nezvýší.