Účty a spoření

Údržba lůžkovin vás dnes už příliš nezaměstná

Dobré spaní a bezúdržbovost lůžkovin se dnes už nevylučují, pokud dáte přednost kvalitě a spaní v luxusních lůžkovinách. Je známo, že v posteli se kromě vás líbí i roztočům, kteří se živí odumřelými částečkami lidské kůže. Abyste dodrželi hygienu spánku, je potřeba udržet postel v čistotě. Díky novým technologiím výroby a kvalitě použitých materiálů je to hračka. Zvládnout se to dá čistě v domácích podmínkách. 

Jak udržet vaši matraci v kondici?

Abyste udrželi vaši matraci v kondici, je potřeba zajistit jí dostatečné větrání. Čas od času také matraci otočte, aby měla rovnoměrné zatížení. Ochranu jejího povrchu pak zajistí kvalitní prostěradlo. Vybírat můžete z řady provedení a upřednostnit takové, které vám sedne nejlépe. 

I péřové peřiny a polštáře lze dnes prát v pračce

Čištění péřových peřin a polštářů donedávna probíhalo pouze v profesionálních provozovnách. To je dnes minulostí. I péřové peřiny a polštáře dnes můžete vyprat doma v pračce, aniž byste se obávali rizik, která z toho až donedávna plynula. Použít musíte speciální prací prostředky, které peřiny s přírodní náplní šetrně vyperou. Sušit můžete péřové peřiny a polštáře v sušičce. Důležité je řádné proschnutí peřin po jejich vyprání a dodržení pokynů uvedených na štítku konkrétního výrobku.

Povlečení, které nemusíte žehlit

Snadná údržba, až bezúdržbovost se nabízí i u povlečení. Sehnat můžete takové, které nemusíte žehlit, čímž si ušetříte spoustu času. Žehličku nebudete vůbec potřebovat, pokud se rozhodnete usínat v povlečení z mikroplyše. Minimální údržbu vyžaduje také krepové povlečení, které můžete po vyprání rovnou složit.

Tady vidíte, že údržba lůžkovin může ve vašem objemu domácích prací zabírat jen zanedbatelný dílek. Naštěstí zvládne většinu práce pračka a sušička. Velkým dílem ke snadné údržbě  přispějete i vy svým výběrem kvalitních lůžkovin. Je logické, že čím méně práce s údržbou lůžkovin budete mít, tím více času vám zbude pro spánek ve vaší čisté a voňavé posteli. Proto má smysl se údržbou lůžkovin zabývat už při jejich výběru.