Aktuality

Post „nejbohatšího člověka na světě“ má nového majitele!

Každý z nás by chtěl být bohatý, ale jenom málokdo pro to dělá. Sice být bohatý je pro každého něco zcela jiného, přesto se ve většině případů shodnou na tom, že bohatství je samozřejmě majetek a peníze. Bez peněz by to dnes v současném světě nešlo, proto se není čemu divit, když lidé stále chodí i do takového zaměstnání, které je nebaví, aby se však nedostali do finanční tísně, co by jim způsobilo právě to, že nedostanou zaplaceno jeden měsíc.

Mnoho lidí však otřepe svůj strach a pouští se do podnikání, které jim podle nich přinese velké jmění a bohatství a díky kterému se jednoho dne budou moct srovnávat s těmi nejbohatšími lidmi světa. Aktuální žebříček nejbohatších lidí se neustále mění a je nutné poznamenat, že první místo bylo mnoho let takřka nedotčeno. Jednalo se o první místo, na němž seděl Bill Gates, tedy zakladatel Microsoftu. Ten si svůj post držel už od roku 2013, tedy krásné čtyři roky, ale najednou zčistajasna se tento post změnil a první nejbohatší člověk už není kupodivu on. Kdo to je a bude se ho snažit Bill zase předehnat?

Šéf Amazonu skočil o pěkných pár políček nahoru a stal se tak nejbohatším člověkem planety

Bill Gates byl vždy od druhého a třetího místa dostatečně vzdálený, proto se spekulovalo a už se dokonce i počítalo s tím, že ho nikdy jiný předehnat nemůže. Už vůbec ne ten, kdo byl o snad pět políček pod ním. Ale stalo se to k překvapení všech. Šéf Amazonu Jeff Bezos se stal nejbohatším mužem/člověkem planety! Amazon totiž najednou zaznamenal skoro dvouprocentní nárůst u akcií. Konkrétně se jedná o nárůst o tisíc sedmdesát dolarů za jednu jedinou akcii. Jeffův majetek se tak dostal přes jednadevadesát miliard dolarů, tedy v přepočtu přes dva biliony korun, což je jmění, které si většina z nás nedokáže ani představit. To je najednou nul na bankovním kontu!

3 comments

Comments are closed.