Aktuality

Praha v rámci kotlíkových dotací rozděluje dva a půl milionu korun

Stále je možné získat dotaci, a to dotaci na novostavbu nebo dotaci na zateplení. Dotační program Nová zelená úsporám je stále v plném proudu a žádosti bude přijímat až do konce příštího roku. Co je taktéž v provozu, tak jsou kotlíkové dotace, o které je stejně velký zájem. A právě u těch na malý okamžik zůstaňme. Věděli jste, že ve třetí výzvě kotlíkových dotací jenom město Praha rozdělí skoro dva a půl milionu korun?

V Praze startuje třetí vlna kotlíkových dotací

Aktuálně v hlavním městě odstartovala třetí vlna takzvaných kotlíkových dotací. V rámci nich Praha 21 rozdělí skoro dva a půl milionu korun. Tato částka byla schválena radními, i když tedy byla překročena suma vyhrazená na tuto výzvu. 

Praha tím chce podpořit každého, kdo chce pomoct naší planetě a pořídit si ekologické vytápění do domácnosti. Ovzduší v Praze by se koupí ekologického zdroje vytápění mohlo výrazně zlepšit. Ostatně koupí jakéhokoli úsporného opatření se může zlepšit ovzduší a tím i životní prostředí kolem nás. Nejen koupí ekologického zdroje tepla lze přispět k delší životnosti naší planety, nejen o kotlíkové dotace lze požádat. 

Výzva má trochu jiná pravidla

Oproti uplynulým dvěma výzvám, ke kterým v minulosti došlo, má třetí výzva trochu jiná pravidla. Změnilo se například to, že žadatelé nemusí o dotaci žádat až ve chvíli, kdy bude obměna tepelného zdroje hotová. Kotel můžou vyměnit až po udělení dotace, ale limit pro to je šest měsíců plynoucích od podpisu smlouvy s hlavním městem. 

Město tak reaguje na zhoršenou finanční situaci občanů v době koronavirové krize. Občané se snaží šetřit a peněz na rozdávání mnoho nemají, přesto o výměnu tepelného zdroje za ekologičtější model stojí. Navíc se ekologické zdroje tepla stanou zanedlouho povinností a lidé chtějí být na rok 2022, kdy se povinnost stane skutečností, připravení.