Investice

4 oblasti, do kterých se momentálně vyplatí investovat peníze

Peníze by neměly zahálet. Pokud máte volné prostředky, které nebudete v dohledné době potřebovat na nic důležitého a zároveň akceptujte veškerá související rizika, pak vám v investování vůbec nic nebrání. Stačí si vybrat správný investiční nástroj. Třeba se vám bude zamlouvat některý z následujících tipů.

Nemovitosti

Investice do nemovitostí patří k nejméně rizikovým. V praxi samozřejmě záleží na množství faktorů – kvalitě provedení stavby, lokalitě či aktuální fázi hospodářského cyklu. Momentálně se jako nejjistější jeví byty ve větších a univerzitních městech (Praha, Brno, České Budějovice, Olomouc, Zlín…). Za nevýhody lze považovat finanční náročnost a negarantovaný výnos.

Dluhopisy

Investice do dluhopisů je podle odborníků zajímavou možností, jak diverzifikovat portfolio. Pro investory jsou tyto cenné papíry zajímavé jednodušší prognózou budoucích výnosů oproti akciím a vyšším výnosem oproti termínovaným vkladům. Ani v případě dluhopisů však nemůže být řeč o investování bez rizika – podezřelé jsou především dluhopisy s nezvykle vysokým výnosem.

Kryptoměny

Kryptoměny zažily v minulých letech neuvěřitelný boom. Slovo Bitcoin se skloňovalo ve všech pádech až do doby, než došlo k prudkému poklesu ceny. Výrazné kolísání kurzu se však týká i ostatních druhů kryptoměn a zájemce o investování musí přijmout fakt, že jde o jednu z nejrizikovějších investic vůbec. 

Seberozvoj

Máte omezené zdroje, případně nechcete příliš riskovat a vkládat vysoké částky do nejistých projektů? Pak se nezdráhejte investovat sami do sebe. Zaplaťte si kvalitní jazykový kurz nebo jakýkoliv jiný kurz v oblasti, které se chcete věnovat či se zlepšit. Anebo si dopřejte vysněnou dovolenou a udělejte si během ní pořádek v hlavě. Až se vrátíte, budete mít mnohem více sil na nové projekty.