Investice

Samoobslužné mycí boxy

Stejně jako ve všech odvětvích, i v automobilismu se velmi často potkáváme s technologickými inovacemi. Netýká se to však pouze aut jako takových, ale také způsobů péče o vozy.

Bezkontaktní automyčky

Typickým příkladem je rozmach tzv. bezkontaktních automyček. Jedná se o samoobslužné mycí boxy, které jsou založeny na zcela jiném principu, než jako klasická myčka aut. Ten nejdůležitější rozdíl je v samotném způsobu mytí aut. Zatímco v tradiční automyčce za nás pracuje stroj, v samoobslužné automyčce si vůz myjeme sami. Další důležitý rozdíl je v tom, čím auto myjeme. V klasické myčce aut se jedná o systém několika kartáčových zařízení, v samoobslužné bezdotykové automyčce se primárně pracuje pouze s vysokotlakovou pistolí. Výhoda je tedy na první pohled zcela zřejmá. Samoobslužná automyčka je nejbezpečnějším řešením pro váš vůz, protože nedochází k žádnému přímému kontaktu s lakem vozu čímkoliv jiným než pouze vodou. Nehrozí tedy, že byste si mohli nějakým nedopatřením poškrabat lak. Navíc je jen na vás, jak důkladně se budete mytí věnovat.

Jak pečovat o vůz?

Máte málo času, ale vaše auto nutně potřebuje očistit alespoň od největšího nánosu prachu a bláta? Udělejte si jen rychlou zastávku, auto opláchněte a pokračujte dál. Máte naopak dostatek času a chcete auto důkladně vyčistit, naleštit, navoskovat, povysávat? Věnujte mu tolik času, kolik se vám zrovna chce. Pokud budete vozu věnovat pravidelnou péči, pak tady ty dlouhé návštěvy budou zcela výjimečné. Jestliže vás systém samoobslužných mycích boxů zaujal, ale stále si nejste jisti, co přesně si pod tím máte představit, pak se podívejte na stránky bkfcarwash.cz/samoobsluzne-bezkontaktni-automycky/ kde se dozvíte vše podstatné o systému fungování a technologiích.