Aktuality

4 pravidla skutečně efektivní práce z domu

Vztah Čechů k home office se během uplynulých měsíců diametrálně změnil. Mnozí z těch, co po práci z domácího prostředí pouze pokukovali, si konečně na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je, když odpadne nutnost každodenního dojíždění. Jenomže jak se říká – každá mince má dvě strany a původní nadšení vystřídalo tvrdé vystřízlivění. Spousta lidí ztratila motivaci, nedokázala si vytvořit plnohodnotné pracovní podmínky a celkově home office pojala jako dovolenou. Jste na tom podobně a hledáte způsob, jak výrazně zvýšit produktivitu práce? Dodržujte následující zásady a budete efektivnější.

1) Doma jako v práci

Přijměte fakt, že se úkoly neudělají samy a rozhodně je neurychlíte tím, že většinu dne strávíte na sociálních sítích nebo sledováním Netflixu. Zapomeňte také na svůj gauč a postel, během pracovního procesu pro vás budou místa určená pro relaxaci zapovězená. Ráno se oblečte, jako kdybyste měli vyrazit do kanceláře a zamiřte do pracovny nebo jinak vymezeného prostoru, kde vás nebudou rušit ostatní členové domácnosti.

2) Buďte ve spojení se světem

Dlouhodobá home office se může negativně podepsat na psychice. Kdo je zvyklý na každodenní kontakt s kolegy a klienty, měl by učinit kroky pro prevenci sociální deprivace. Vyměňování e-mailů a zpráv na Whatsappu či Messengeru nemusí stačit – využívejte moderní techniku k videohovorům, které do značné míry simulují přítomnost dalších osob. Samozřejmě s mírou, abyste většinu pracovní doby nepromrhali nezávaznými rozhovory o záležitostech, které nemají s prací nic společného.

3) Usnadněte si život sofistikovanými aplikacemi

Pokud jste to ještě neudělali, pořiďte si software pro řízení projektů – v rámci home office se vám bude hodit více než kdy jindy. Systém vám umožní snadné plánování dalších úkolů, sdílení dokumentů a v neposlední řadě zefektivní vaše marketingové aktivity. Dobrou volbou je například eWay-CRM – český Outlook CRM, který lze používat i bezplatně.

4) Naučte se odpočívat

Toto pravidlo platí především pro workholiky, kteří tráví v kanceláři většinu dne a pracují non-stop několik hodin v kuse. Mějte na paměti, že přepracování mívá negativní dopad na produktivitu a může se podepsat i na vašem zdraví. Najděte proto rovnováhu mezi prací a osobním životem – budete se cítit mnohem lépe.