Finlist.cz Premiotcapital Cz Nahledovy
Investice

5 důvodů, proč je investování do podílových fondů tak atraktivní

Zaslechli jste, že se vyplatí vložit volné finanční prostředky do vhodně zvolených podílových fondů, ale ani přes základní povědomí o jejich fungování nedokážete vyjmenovat největší výhody? Shrnuli jsme pro vás to zásadní. Přečtěte si o obecných přínosech investování a pochopte, proč jsou v posledních letech tak oblíbené.

1. Investovat může každý

Mnoho potenciálních investorů naráží na nepřekonatelnou bariéru – neznalost oblasti, do které by rádi vložili volný kapitál. Fondy kvalifikovaných investorů jsou srozumitelné a dostupné i pro začátečníky. Z hlediska složitosti snesou srovnání s termínovaným vkladem. Nechcete-li ztrácet čas analýzami a predikcemi finančního trhu, nemusíte. A potěší vás i minimální výše vkladu – obvykle začíná na několika stokorunách měsíčně.

2. Bez komplikovaného rozhodování

Lámete si hlavu nad tím, kam rozumně investovat, a to tak dlouho, až vás pomalu přechází chuť někam peníze vkládat? I v tomto směru jsou podílové fondy dobrou volbou – jejich dělení je přehledné a snadno si vyberete oblast, která je vám blízká. Anebo se rozhodnete dle míry rizika.

3. Rychlý přístup k finančním prostředkům

Mnohé podílové fondy garantují možnost zpětného odkupu. Jsou proto mnohem zajímavější volbu pro každého, kdo preferuje rychlý přístup k penězům při zachování výhodných podmínek. Investor má non-stop přehled o ceně fondu a může podílové listy nakupovat, převádět i odprodat.

4. Atraktivní míra zhodnocení

Necháte-li peníze ležet na spořicím účtu, úročení vám radost neudělá. Úrokové sazby se pohybují proklatě nízko (obvykle kolem 0,5 % p.a.), na atraktivnější úroky dosáhnou jen investoři, kteří na účet vloží stovky tisíc za rok. A stále je řeč o úročení v rozmezí 1 – 2 % p.a., což většina investorů vnímá jako velmi nízké. Podílové fondy jsou několikanásobně výkonnější. Například seriózní investiční fond Premiot Capital nabízí garantovaný výnos ve výši 6 % p.a., a to i v případě nižšího zisku nebo celkové ztráty fondu.

5. Rozmělnění rizika

Investování do jediného oboru může skončit fiaskem. Rozprostření finančních prostředků mezi různé fondy celkovou míru rizika minimalizuje. Nehledě na fakt, že se o diverzifikaci snaží i samotné fondy.

Hlavní výhody podílových fondů znáte. Teď už si jen dobře rozmyslet, které společnosti vložíte důvěru.