Investice

Chcete si přivydělávat krátkodobým pronájmem, ale nejde vám to?

Vaši přátelé to dělají již roky a nemohou si to vynachválit. A nedávno jste zjistili, že se registroval i váš soused z prvního patra. Řeč je o aplikaci Airbnb, která zprostředkovává krátkodobý pronájem u hostitelů na celém světě. V České republice funguje téměř deset let a jejím prostřednictvím vydělávají zajímavé částky tisíce lidí. Tak proč byst se nemohli zapojit i vy?

Krátkodobý pronájem bytu má svá specifika. Nespornou výhodou této formy pronájmu je fakt, že můžete mít bydlení kdykoliv k dispozici. Anebo ho naopak pronajmout v době, kdy se nacházíte na pár dní mimo domov. O takové flexibilitě si mohou lidé, kteří své nemovitosti pronajímají klasickým způsobem, nechat jen zdát.

Prezentace musí být na úrovni

Na druhou stranu se musíte smířit s časovou náročností. Registrací na Airbnb vaše peripetie související s krátkodobým pronájmem teprve začínají. Aby si vaší nabídky někdo všiml, měli byste si zajistit profesionální fotografie – ideálně ve spolupráci s někým, komu není cizí tzv. home staging. Ale než se do toho pustíte, měli byste byt náležitě zvelebit.

Vždy s úsměvem na rtech

Jakmile se vám ozvou první zájemci o krátkodobé ubytování, měli byste se o ně královsky postarat. Jinak vám na Airbnb nedají maximální hodnocení a o vytoužených pěti hvězdách si budete moct nechat jen zdát. Ano, v záplavě konkurence záleží i na zdánlivě nepodstatných detailech.

Perfektní servis se vším všudy

A aby toho nebylo málo, budete se muset postarat o pravidelný úklid, údržbu a opravy. Konkurenceschopný jen pouze byt ve stoprocentním stavu.

Anebo vše necháte na profesionálech?

Pokud se váš sen o snadném přivýdělku krátkodobým pronájmem rozplynul, protože nehodláte ztrácet většinu volna péčí o bydlení, máme pro vás dobrou zprávu. Svěřte správu bytu do rukou odborníků z Let Me Inn a věnujte se ve svém volném čase něčemu, co vás skutečně naplňuje.

Cena správy bytu není vysoká a klienti, kteří s firmou spolupracují, nyní vydělávají v průměru o 20 – 50 % více.