Investice

Co nesmí postrádat žádná moderní obec ani město?

Každá obec se snaží o to, aby jednoho dne získala ocenění “Vesnice roku”. Jedná se o prestižní ocenění, které je odměnou za práci a počiny v obci. Samozřejmě i města mají své vlastní soutěže, kterých se mohou účastnit a v nichž mohou vyhrát minimálně skvělé dotace. Je pravdou, že k jakémukoli titulu pomůže fakt, že se obec nebo město řadí k moderním obcím či městům. Jenže co k tomu přispívá? Jak se moderní obcí nebo městem stát?

Žijeme v moderní době, tak proč si nepomoct technologiemi, které máme k dispozici. Máme pro vás tipy, co nesmí rozhodně žádná obec ani město postrádat, díky jednotlivým tipům se moderním městem nebo obcí jednoznačně stanete.

Máte vytvořenou mobilní aplikaci?

Každá moderní obec nebo město by mělo mít rozhodně mobilní aplikaci na míru. Taková mobilní aplikace totiž může rychle informovat občany o aktuálním dění nebo o tom, co se ve městě či obci koná. Mobilní aplikace rozhodně nejsou marnou investicí, vždyť dnes každý člověk má ve svém telefonu mobilní aplikace, které denně využívá a používá. Mobilní aplikace na míru pro obce nebo města se bude používat stejně hojné jako jiné aplikace.

Jak jsme zmínili, díky mobilní aplikaci budete moct informovat své občany o aktuálním dění, o konajících se fotbalových utkáních nebo třeba o dopravní situaci na křižovatkách. Tvorbou a vývojem mobilních aplikací se zabývají odborníci z Appkee.

Máte digitální úřední desku?

Stejně tak potřebnou inovací je digitální úřední deska, díky které budete moct informovat občany o všem potřebném. Nabízí nekonečný prostor pro sdílení dokumentů a sdělování informací, není to jako klasická úřední deska či vitrína, kterou najdeme v každém městě nebo obci.

Velkou výhodou je, že je možné obsah digitálních úředních desek spravovat z pohodlí domova nebo třeba z kanceláře obecního úřadu.