Exteria
Investice

Dobré reference rovná se vysoké zisky

Pokud se pouštíte do podnikání, pravděpodobně přemýšlíte nad tím, co stojí za úspěšnou firmou. Jak docílit toho, aby se i vaše firma stala úspěšnou a pyšnila se vysokými zisky. Ať už budete zdlouhavě číst články na internetu nebo se budete vyptávat jiných lídrů firem, vždy vám bude odpovězeno jedno – vše se odvíjí od referencí, které vaše firmy obdrží. 

Bohužel v posledních letech si jen málokterá firma uvědomuje, že dobré reference a firemní zkušenosti je pro firmu velice důležité. Dnes si lidé každého člověka a každou firmu prověřují na internetu. Pakliže bude konkrétní společnost shazována, člověk dává automaticky ruce pryč.

Mnohé firmy si říkají, že je to nefér. Pravdou ale je, že ony k jednotlivým lidem, respektive k potencionálním zaměstnancům přistupují stejně. Pokud jim někdo pošle životopis, první, co udělají, je prozkoumání sociálních sítích daného uchazeče o práci nebo o spolupráci. Sociální sítě a reference obecně mají v dnešním světě zkrátka velké slovo. 

Jak získat dobré reference?

V souvislosti s tím, jak důležité kladné reference pro firmu jsou, se nabízí otázka, jak kladné reference získat. Prvním krokem je samozřejmě vlídné přistupování ke klientům. Pamatujte na jedno pravidlo, a sice že zákazník je vždy na prvním místě. A od toho se zkrátka odpíchněte. 

Kromě toho se vyplatí ukázat svým zákazníkům, že si jich vážíte. Proto jim třeba za překročení jisté hranice pošlete dárek nebo slevovou poukázku, potěšíte je a rádi se k vám následovně budou vracet. 

A samozřejmostí kladných referencí je i rychlá a včasná pomoc při vracení zboží. Rychlá komunikace při problémech vede opět jenom ke spokojeným zákazníkům. 

Jak získáte dobré reference vy?

Nabízí se tedy otázka, jak docílíte kladných referencí vy, jak je získáte. Pamatujte, že kladné reference povedou ke spokojeným a vracejícím se zákazníkům, kteří s sebou přinesou další zákazníky. A to tedy logicky povede jenom ke zvýšeným ziskům, čehož ostatně chcete dosáhnout.