Aktuality

Investiční skupina DRFG chce finanční gramotnost do všech škol

Už čtyři roky je Nadace DRFG partnerem projektu „Začni správně“ obecně prospěšné společnosti yourchance. Projekt má za cíl, naučit děti z pěstounské péče a dětských domovů finanční gramotnosti. Tématu se chopili také samotní zaměstnanci DRFG Davida Rusňáka. Jiřího Šimordu ze společnosti FINEST Invest to inspirovalo natolik, že se rozhodl své praktické zkušenosti předat a pomoci ve finančním vzdělávání.

Šimorda s kolegy Pavlem Pastorkem a Jakubem Horákem uspořádal interaktivní přednášku pro studenty AHOL Střední odborné škole v Ostravě, kteří letos maturují. Přednáška, po které následovala diskuze, měla maturantům pomoci s orientací na finančních trzích, aby měli elementární povědomí o finančních produktech a nenachytali se na pyramidových hrách neboli letadlech. Studentům i vedení školy se akce líbila a pro DRFG je to současně také další z řady podpůrných projektů v Moravskoslezském regionu, kde má investiční skupina DRFG svoje obchodní aktivity. Už od svého založení se totiž skupina Davida Rusňáka snaží pomáhat a zlepšovat lidem život v regionech, kde působí.

Fondy a dluhopisy jsou v DRFG až na prvním místě

Studenti se v průběhu dvou hodin seznámili s finančními produkty, kterými jsou například podílové investiční fondy, dluhopisy. Nemluvilo se ale jen o finančních nástrojích, které nabízí distribuce DRFG, řeč byla také o hypotékách a dalších instrumentech, se kterými se studenti na trhu mohou setkat.

Díky pozitivním ohlasům nejen studentů, ale i vedení školy budou kurzy finanční gramotnosti na jejich škole pokračovat. Příští přednáška se uskuteční v polovině května a pokračovat budou také v příštím školním roce. A témata budou podobná, tedy například, co jsou to dluhopisy a jak fungují, kam a jak investovat do podílových fondů, jaké mají výhody a nevýhody, a čemu se na finančních trzích určitě vyvarovat.