Jak Na Dane
Investice

Jak lze financovat franšízové podnikání?

Jaký je váš plán? Po čem toužíte? Co chcete v životě dokázat? Mnozí lidé odpoví, že chtějí začít podnikat. Ovšem vstoupit do světa podnikání není nic snadného. Není to procházka růžovým sadem, jak se to mnohým může zdát. Je to cesta velmi trnitá, plná nástrah. Musíte při putování světem byznysu být obrněni trpělivostí a vytrvalostí, musíte se naučit žít s rizikem, protože zkrátka risk se s podnikáním pojí a jde s ním ruku v ruce. Naštěstí nemusíte vstupovat do světa podnikání se svým vlastním nápadem, můžete začít tak, že si otevřete pobočku značky, která už na trhu delší dobu je. Je to daleko méně riskantní vstup do podnikání, kde je zároveň velká pravděpodobnost úspěchu. 

Tomuto způsobu podnikání se říká franchising a jedná se o podnikání na základě licenčních smluv. V praxi to vypadá tak, že si odkoupíte licenční smlouvu a můžete si otevřít zmiňovanou pobočku značky, která na trhu působí, má svou stálou klientelu a lidi baví. Jak jsme zmínili, jedná se o podnikání s menším rizikem a větší pravděpodobností uspět. Ovšem ani tento způsob podnikání není zadarmo. 

Je třeba si odkoupit licenční smlouvu, a to není mnohdy nic levného. Cena franšízy se odvíjí od toho, jak je franšíza úspěšná na trhu, jak velká je, jaký má potenciál a budoucnost. Nabízí se proto otázka, kde peníze na franšízové podnikání získat, respektive jak financovat franšízové podnikání. 

Financujte z vlastní kapsy

Lidé, kteří chtějí podnikání na základě franchisingu, většinou mají částku na franšízu naspořenou. Nemusí tedy shánět investora nebo si brát úvěr v bance či v nebankovní společnosti. Zkrátka financují franšízu z vlastních úspor, z vlastní kapsy. Je to nejlepší způsob financování franšízy, nemusíte v budoucnu nikomu nic splácet, nerostou úroky jako při klasické půjčce. 

Financujte franšízu půjčkou

Pak samozřejmě můžete financovat franšízu tak, že si půjčíte. Dnes existují i takzvané půjčky pro podnikatele, kterých podnikatelé opravdu využívají. Jednou takovou půjčkou pro podnikatele je půjčka PROFI CREDIT, což je nebankovní půjčka nabízená podnikatelům, jež ve světě byznysu působí minimálně půl roku.