Barkotex.cz Off Oživte Kancelář Netypickou Podlahou 01 Uvodflotex Planks Dílce Triad
Aktuality

Oživte kancelář netypickou podlahou – sametový vinyl Flotex je krásný a praktický

Kancelář je velmi specifickým prostředím, a proto i podlaha musí být vybírána s ohledem na vyšší zatížení. Na rozdíl od podlahy v domácnostech jsou kancelářské podlahy vystaveny většímu provozu, působení vlhka i častému přesouvání předmětů.

Barkotex.cz Off Oživte Kancelář Netypickou Podlahou 02 Uvodflotex Planks Dílce Wood

Podlaha v kanceláři toho musí snést hodně

Jen si představte, co všechno musí podlaha v kanceláři vydržet – nečistoty od bot, dámské podpatky, šoupání židlí sem a tam, kolečka od kancelářských židlí, mokré šlápoty a někdy i přítomnost zvířecích mazlíčků (ano, zvířátka se v kancelářích také často objevují).

Přes to všechno by měla podlaha působit reprezentativně a útulně, aby se v kanceláři lidé cítili dobře. Podlaha, která splní všechny požadavky z pohledu odolnosti je podlaha z vinylu.

Pokud chcete opravdu něco extra, zkuste sametovou vinylovou podlahu Flotex od výrobce Forbo Flooring, kterou najdete například v nabídce společnosti Barkotex zde.

Barkotex.cz Off Oživte Kancelář Netypickou Podlahou 03 Složení

Flotex má vlastnosti, které byste od podlahy nečekali

Už v samotném názvu podlahy Flotex najdete výraz „sametový“, který v nás evokuje něco hebkého, jemného a příjemného. Přesně takové jsou podlahy Flotex. Povrch této vinylové podlahy je tvořen nylonovými vlákny. Na 1 m² jich připadá neuvěřitelných 80 milionů. Díky tomu je podlaha nejen příjemně měkká, ale díky vysoké hustotě vláken také dostatečně odolná.

Mokro není žádný problém

Nemusíte se obávat vlhkých šlápot, které jsou problémem na podzim, v zimě a často i během zbytku roku – vinyl Flotex se dá setřít jak vlhkým mopem, tak ho lze klasicky vysávat vysavačem. V případě větších nebo odolnějších skvrn se nemusíte bát použít strojové čištění.

Odolný povrch si poradí se vším

Podlahám Flotex nebude vadit šoupání klasických židlí ani popojíždění na kolečkových židlích. Dámské podpatky nenadělají žádnou škodu, stejně jako kamínky a písek vnesené na podrážkách bot. Vysokou pevnost podlahy zajišťuje konstrukce obsahující skelné rouno. Dlouhá životnost potěší ty, co neradi mění zavedený styl.

Myslí se i na přírodu a na zdraví

S podlahou Flotex získáte velmi ekologickou podlahovou krytinu, která nevíří prach, dobře se udržuje a je plně recyklovatelná. Odolává vzniku plísní a nezadržuje pachy, takže i tam, kde se kouří, nebude po pár měsících načichlá odérem kuřáků. Konstrukce vinylu Flotex napomáhá snižovat kročejový hluk. Vaše kancelář se stane tišší, i když v ní bude stále někdo procházet sem a tam.

Vinylové podlahy mají samá plus. Další důvody, proč zvolit právě vinyl, si můžete přečíst v článku ZDE.

Barkotex.cz Off Oživte Kancelář Netypickou Podlahou 04

Vinylová podlaha Flotex může zdobit kancelář během pár hodin

Přemýšlíte-li nad tím, jak dlouho trvá pokládka samotového vinylu Flotex, máme pro vás dobrou zprávu. Šikovný podlahář bude mít v menších kancelářích pokládku hotovou během pár hodin. Ve větších open-space prostorách, aulách nebo halách to samozřejmě bude trvat déle.

Vinylová podlaha Flotex je k dostání ve vinylových rolích nebo vinylových čtvercích, které se pokládají jeden vedle druhého. Výhodou čtverců Flotex je, že po položení nejsou vidět žádné spoje a podlaha působí jednolitě. Navíc, pokud se na některém místě podlaha poškodí, je velmi snadné poškozený čtverec vyjmout a dát na jeho místo nový.

Tip: Poptat podlaháře ze svého okolí můžete například na webu Český podlahář

Podlaha, která zaujme na první pohled

Jak už bylo řečeno, kancelář musí vypadat reprezentativně a toho lze docílit výběrem barvy a dekoru podlahy. U vinylových podlah Flotex najdete nepřeberné množství odstínů a provedení – můžete mít jednobarevnou podlahu, podlahu s proužky, se vzorem mramoru nebo dřeva. Flotex se hodí jak do klasických kanceláří advokátů, lékařů nebo obchodníků, tak do call center, IT pracovišť nebo moderních kanceláří startupových firem.