Investovani
Úvěry a půjčky

Kde si zajistit půjčku na rozjezd podnikání?

Chystáte se začít s podnikáním, ale chybí vám do začátku finance? Rozjet podnikání s nedostatkem peněz je velmi náročný úkol a mnohdy i nereálný. Proto přichází otázka od koho si půjčit. Na výběr máte v podstatě 3 možnosti, a to banku, investora či nebankovní společnost. A jaká varianta půjčky pro podnikatele je nejlepší volbou? 

Banka dokáže poskytnout výhodný úrok

Asi nejběžnější způsob, jak získat peníze pro své podnikání, je návštěva banky. Přesvědčit banku, že váš podnikatelský nápad bude mít úspěch, ale nebude rozhodně jednoduchou záležitostí. Na druhou stranu půjčka na podnikání od bankovních společností disponuje většinou výhodným úrokem. Při jednání s bankou je také třeba se připravit na velkou byrokracii. Banky budou chtít doložit velké množství dokumentů, na jejichž základě zhodnotí, zda vám půjčku na podnikání poskytnou v požadované výši či nikoliv. 

Získat investora není vůbec jednoduché

Dalším způsobem, jak si zajistit financování svého projektu, je nalezení investora. Existuje několik firem či webů, které se věnují pomoci začínajících podnikatelů. Ačkoliv by se mohlo zdát, že jde o snadný způsob, jak získat peníze, tak tomu rozhodně není. Pro oslovení investora budete potřebovat vypracovaný podnikatelský záměr a nabídnout investorovi něco, o co bude stát. Může se jednat o podíl ve firmě nebo to může být půjčka pro podnikatele s vyšším úrokem. Získat můžete také peníze od veřejnosti pomocí crowfundingu, pokud dokážete svým projektem lidi zaujmout a dáte jim něco na oplátku. 

Pro nebankovní společnosti je typická nižší byrokracie 

Poslední možností, jak získat peníze na rozjezd svého vlastního podnikání, je nebankovní úvěr pro podnikatele. Výhodou nebankovního financování podnikání je nižší byrokracie a také rychlost vyřízení. V případě, že na půjčku spěcháte, tak jsou nebankovní půjčky pro podnikatele nejlepší volbou. Jejich nevýhodou je však často vyšší úrok. Avšak existují i nebankovní společnosti, které mohou svými výhodnými podmínkami bankám konkurovat. Výhodný nebankovní úvěr na podnikání můžete například získat od společnosti Premiot Finance For Your Business, která provozuje webové stránky půjčky zone. 

Pro více informací o půjčce navštivte web www.pujcky.zone.