Investice Do Nemovitosti
Investice

Trápí vás vysoké daně? Zvolte si offshore podnikání

Daňové zatížení fyzických a právnických osob v České republice je čím dál tím vyšší a pro mnoho podnikatelů stále více neúnosné. V porovnání s ostatními evropskými státy se Česká republika řadí mezi státy s jedním z nejvyšších daňových zatížení. Jednou z možností, jak legálně snížit své daně na minimum je podnikání skrze offshore společnost. Ne nadarmo se offshore společnosti těší oblibě u mnoha podnikatelů. 

Charakteristika offshore společnosti

Pojem offshore společnost představuje firmu, která je zaregistrována ve státě s výhodným daňovým režimem. Jedná se v podstatě o podnikání prostřednictvím zahraniční společnosti, které je prováděno v jiné zemi a je na toto podnikání uvalena nulová nebo snížená daňová povinnost. Výsledkem je zcela legální optimalizace daní. Často jsou tyto země označovány za daňové ráje, což není vždy přesné, jelikož firma může daně odvádět ve snížené podobě oproti ČR a nakonec daňové zvýhodnění mají na základě pobídky i některé firmy v České republice. 

Hlavní výhody využití offshore společnosti

Využít k podnikání offshore společnosti se vyplatí hned z několika důvodů. Mezi hlavní důvody kromě nulové či snížené daňové povinnosti patří anonymita vlastnictví a ochrana majetku firmy před třetími stranami. Další předností offshore společnosti je minimální byrokracie, která významně usnadňuje podnikání. A právě tyto výhody daly vzniknout názvu daňové ráje. 

Nevýhodou offshore podnikání může být menší důvěryhodnost pro obchodní partnery a banky, která lze odstranit vhodným výběrem státu.  

Nechte vše na odbornících

Založení offshore společnosti není jednoduchou záležitostí, proto je vhodné nechat založení firmy na specialistech. Nejen, že ušetříte mnoho času, ale předejdete i zbytečným komplikacím. Obrátit se můžete například na společnost Zenron, která nabízí svým klientům založení  offshore společnosti ve více než 60 zemích, které samozřejmě zahrnují i nejznámější daňové ráje. 

I vy můžete poznat výhody offshore společnosti.