Investice

Panika na burzách je skvělou příležitostí k investicím do zlata

Pravděpodobně každý zaznamenal paniku na burzách, která vznikla v souvislosti s obavami z důsledků epidemie koronaviru. Ekonomické dopady jsou nyní jen špatně vyčíslitelné a epidemie je nepředvídatelná.

Faktem je, že zejména pro Čínu to může znamenat největší úpadek od 30. let. S ohledem na to, že v Číně má výrobní kapacity také celá řada západních společností, rovněž trhy neberou tuto skutečnost na lehkou váhu. Akciové trhy a trhy s komoditami se otřásající, jedinou výjimkou je investiční zlato.

Nejvyšší cena od roku 2012

Pokud jde o cenu zlata, aktuálně jsme se dostali na cenu okolo 1700 USD za troyskou unci. Tato cena je nejvyšší hodnotou od roku 2012. K rostoucí ceně zlata mimo jiné přispívá také propad cen ropy a snaha investorů opouštět rizikovější aktiva.

Pokud tedy máte volné prostředky a nyní se rozhodnete do něčehoinvestovat peníze, vězte, že zlato znovu nabývá na hodnotě. Investoři tak znovu ve zlatu hledají bezpečný přístav zejména s ohledem na:

  • Klesající akciové trhy
  • Útlum v energetickém sektoru

Dá se říci, že ztrácí všechny energie, také obiloviny i měkké komodity. Pokud se ještě vrátíme ke zmiňované ropě, Saudská Arábie v podstatě zahájila cenovou válku s Ruskem a také s USA, kde se ropa těží z břidlice. Poptávka po ropě přitom slábne, a to s ohledem na nastupující útlum světové ekonomiky.

Ztrácejí všechny měkké kovy vyjma zlata

Neklesá ale jenom ropa, ale třeba také palladium, které se využívá v automobilovém průmyslu, jenž ve vztahu k ekonomickému útlumu zažívá rovněž propad. Klesá platina i stříbro, i když o něco méně. Zajímavostí je, že dolů jdou i kryptoměny, jako Bitcoin. Kam tedy nyní směřovat své investice je vcelku jasné.

Chcete mít ucelený přehled o investicích? Pomoci vám může také finanční a investiční magazín, ve spolupráci se kterým vznikl i tento článek. Naučte se investovat zodpovědně a chytře také vy.