Pojištění

Proč si pořídit kameru do auta

Kamery do auta jsou v posledních letech velmi oblíbené mezi běžnými řidiči. Ti mají takto pod kontrolou, když je někdo nabourá či co se děje před nimi na silnici. Pořízený záznam mohou použít jako dokumentaci své cesty třeba na dovolenou nebo pro dokazování, kdo komu nedal přednost. Poté je tu ale druhá skupina lidí, pro kterou jsou kamery do auta rozhodně účelnou a praktickou záležitostí. A tou jsou firmy a soukromníci, pro které jezdí řidiči. Kamery do auta se pro transportní společnosti či firmy, kde jsou k dispozici služební auta, vyplatí hned z několika důvodů.

Kontrola nad řidiči

Nejen díky pořizovanému záznamu, ale také díky funkci GPS budete mít kontrolu nad svými řidiči. Budete vědět, kde se nacházejí nebo jestli si nevyřizují nějaké soukromé pochůzky během pracovní doby. Vždycky si můžete pomocí souřadnic najít jejich polohu na mapě a mít tak neustále přehled. Díky vyšší citlivosti nahrávání navíc budete moct sledovat své zaměstnance i během jejich večerní a noční jízdy.

Záznam kvůli nehodě

Když dojde na cestě k nehodě, řidič vám může tvrdit, že to nebyla jeho vina. Vy ale budete mít jistotu, protože se budete moct podívat na záznam. Pokud budete mít duální kameru, tak uvidíte nejenom to, co se dělo před autem, ale také to, co zrovna dělal váš řidič, jakou jel rychlostí a jak dodržovat ostatní předpisy. Díky datu a přesnému času navíc budete mít i dost důvěryhodný záznam pro pojišťovnu nebo policii.

Detekce pohybu

Kamery s automatickým nahráváním se zapnou ve chvíli, kdy se nastartuje auto, přičemž s jeho vypnutím se rovněž uspí. Jakmile dojde, ale k nehodě během parkování, kamera to zjistí a zapne nahrávání. Kamery do auta s funkcí loop recording mají místo neustále, takže nemusíte mít obavu, že by na kartě už nebylo kam nahrávat. Vždycky, jakmile místo dojde, se začne přemazávat nejstarší záznam.