Daně a mzdy

Půjčte si na rekonstrukci domu či na exekuci

Když se řekne půjčka, lidem se vybaví nejrůznější asociace. Někomu se vybaví skvělá pomoc v případě nesnází, někdo v tom vidí cestu takzvaně do pekel. V jaké skupině se nacházíte vy a kde je vlastně ta ona pravda?

O půjčce je nevhodné říci, že se jedná o nejrychlejší cestu do začarovaného kruhu plného dluhů a tak podobně. Vždy je to totiž o lidech, nikoliv o samotné americké hypotéce, která naopak může být velmi šikovným pomocníkem v nepříjemné finanční situaci. Pokud si vezmete úvěr a budete to brát zodpovědně, tak se samozřejmě ničeho takového bát nemusíte. Navíc nebankovní hypotéka je v dnešní době velmi tolerantní a přizpůsobivá a bude se vám vždycky snažit vyjít maximálně vstříc. Je však vždy zkrátka nutné vzít v potaz to, zdali si můžete dovolit hypotéku bez registru splácet či nikoliv. Pokud ano, směle do toho.

Ocenění nemovitosti na základě fotek

Abyste mohli získat úvěr, bude nutné se zaručit nemovitostí. Jak na to? Je to jednoduché, vyfoťte svou nemovitost, kterou vlastníte, z požadovaných úhlů jak zevnitř, tak zvenčí, a zašlete to odborníkům. Ti budou schopni provést prakticky okamžitý odhad ceny nemovitosti. K čemu je nutné znát cenu? Je to prosté, právě na základě odhadnuté ceny totiž dojde k návrhu částky, kterou si budete moci půjčit. Je tedy logické, že čím dražší nemovitostí budete ručit, tím více peněz si budete moci půjčit. Co se týká objektů, kterými můžete ručit, spektrum je velmi široké:

  • Rodinné domy, vily
  • Byty v osobním, ale i družstevním vlastnictví
  • Pozemky, komerční objekty
  • Relaxační objekty, jako jsou chaty a chalupy

Popadá vás panika, protože žádný z výše uvedených objektů nevlastníte? Nemáte nic, čím byste mohli svou půjčku zajistit? Nezoufejte, stále může existovat řešení. Věděli jste například, že si můžete najít i spoluručitele neboli spolužadatele, který se zaručí za vás? Tím se problém vyřeší a vy budete moci získat půjčku, kterou si tolik přejete.