Pojištění

Kde uzavřít nejlevnější povinné ručení?

Povinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je ze zákona povinen uzavřít každý majitel registrovaného motorového vozidla. Z tohoto ručení potom bude uhrazena škoda, kterou způsobíte v příhodě nehody jiným. Ten, kdo tuto pojistku uzavřenou nemá, se vystavuje riziku pokuty až do výše 40 000 Kč.

Jak postupuje pojišťovna

Máte uzavřeno pojištění vozidla a chcete vědět, co všechno vybraná pojišťovna v případě vámi zaviněné dopravní nehody uhradí? Pojistné krytí se vztahuje nejen na škody na majetku, ale i na zdraví účastníků nehody. Ovšem pokud v dopravní nehodě hrají roli drogy, alkohol nebo vozidlo technicky nezpůsobilé k provozu, pak bude pojišťovna vyplacenou částku vymáhat po vás. Stejně tak je to i v případě, pokud jste nehodu způsobili úmyslně či vám bylo zakázáno řízení.

Co je potřeba ke sjednání povinného ručení?

Pořídili jste si nový automobil a chystáte se uzavřít pojistku? Pak si připravte kopii velkého technického průkazu a občanský průkaz. Poté je nutné dojít vůz zaregistrovat. Zde kromě tzv. Zelené karty, která je dokladem o uzavření povinného ručení, se musíte prokázat kupní smlouvou o prodeji motorového vozidla.

Jak si orientovat v nabídce pojišťoven?

Nabídka povinného pojištění od jednotlivých pojišťoven je opravdu široká. Jak si tedy vybrat tu nejlepší variantu? Většina z nás nemá dostatečný časový prostor, aby si zjišťoval informace u každé pojišťovny zvlášť. Proto jistě uvítáte přehlednost porovnávačů povinného ručení, které dokážou srovnat nabídky desítky pojišťoven. Po zadání údajů z malého technického průkazu vám bude během několika sekund zobrazena ucelená nabídka. Mezi nimi například i pojištění vozidla od České pojišťovny. Kromě značné úspory času vám tyto srovnávače přinesou hlavně výraznou úsporu finanční.