- Reklama -zprávy

Začít investovat, nebo ne? Pokud ano, do čeho?

Investování hýbe světem a během našeho života o něm slyšel snad každý z nás. Navíc je v dnešní době dostupné pro každého, a tak není divu, že nás tento fakt dovádí až k otázce, zda s ním máme začít anebo ne. 

Nepochybně se nejedná o nic jednoduchého ani zcela nerizikového, ale stoprocentně si v něm najde místo každý. Tak proč to nezkusit? 

Investujte a myslete na budoucnost 

Investování je ve své podstatě univerzální, někteří jej berou jenom jako koníček, či přivýdělek ve volném čase nebo se jím i dokonce živí. 

Předně bychom ho však měli brát spíše jako něco, co nám v budoucnu může pomoci až přijdou na řadu horší časy. Většina lidí totiž investování využívá jako určitý druh spoření, kam si každý měsíc odloží určitou částku. Investování je však mnohem efektivnější než odkládání peněz na běžný účet. Všechny druhy investování  se snaží vaše peníze v určité míře nějak zhodnotit a přilepšit vám ve svém snažení navýšit svůj rozpočet nebo si našetřit na něco pěkného.  

Není investovaní jako investování 

Když už se rozhodnete do investování pustit je důležité začít pomalu a zbytečně se neunáhlit.V žádném případě není vhodné hned poprvé vložit celé své úspory do jedné investice, o které navíc nemáte dostatek informací. 

Takové investice většinou končí velkým zklamáním a ztrátou. Na úplný začátek vám stačí držet se pravidla investovat do věcí, se kterými máte zkušenosti nebo jste se seznámili s tím, jak fungují. 

Dalším pravidlem, kterým byste se měli řídit je neinvestovat peníze, které vám budou chybět, pokud vaše investiční snažení dojde ke ztrátě.

Jaké máte možnosti investování peněz? 

První volbou, po které většina začínajících investorů sáhne, jsou akcie. Proč? Jednoduše akcie jsou ověřeným způsobem, jak investovat a z nejednoho z investorů udělali i milionáře. 

To však není hlavním důvodem, proč jsou akcie tak oblíbené. Jejich předností je totiž možnost investování už od pár tisíc korun. I přes všechna pozitiva, je však nutné mít na paměti, že akcie patří mezi rizikovější investici. 

V případě, že se rozhodnete investovat do akcí budou vaše první kroky směřovat k jednomu z online akciových brokerů, přes kterého budete nakupovat či prodávat akcie.

Po založení účtu už je jen na vás, do kterých akcií vložíte své peníze. Mezi české akcie, které si drží značnou oblibu patří například Philips Morris, Moneta nebo ČEZ. 

Pozor na to, že vývoj v minulosti nezaručuje stejný vývoj v budoucnosti. Trhy se mění každý den. Rozhodně je ale zajímavé podívat se, jak se dařilo akciím v roce 2019

Máte strach z rizika? Zkuste zlato

Pokud spíše patříte mezi investory, kteří se bojí vystavit své těžce vydělané peníze riziku, máme pro vás řešení, a to zlato. 

Musíte však počítat s tím, že vám investice do něj nepřinesou velké mění. Investování do zlata je spíše otázkou ochrany peněz před inflací a dlouhodobou investicí, která se vyplatí až za několik let. 

Dobrou zprávou však je, že cena zlata neustále roste, a tak se investování do něj nepochybně vyplatí. Jednou z dalších výhod je možnost investování už od pár tisíce korun a výše při pravidelných investicích. Ta se hodí pro investory, kteří se bojí špatného načasování investice nebo hledají výhodnou formu spoření. Další možností je pak digitální zlato bitcoin. Jaký je mezi nimi rozdíl se dočtete zde

Začněte investovat ještě dnes a ochraňte tak své peníze. 

Taktiky predátorských úvěrů – na co si dát pozor?

Predátorské půjčky obvykle znamenají vnucování nespravedlivých, klamavých nebo zneužívajících úvěrových podmínek dlužníkům. V mnoha případech jsou tyto půjčky spojeny s vysokými poplatky a úrokovými...

Jak a kde koupit bitcoin a další kryptoměny

Kryptoměny – fenomén dneška. Kde je získat? Jak je nakoupit? Pojďme na to. Proč jít do krypto – stručně a jasně Kryptoměny, jak možná víte, jsou...

Špatný čas pro Bitcoin? Vsaďte na Ethereum

Vysoká míra inflace způsobuje, že daleko častěji přemýšlíme nad tím, jak své peníze ochránit a kam je investovat. Jednou z možností jsou i kryptoměny,...

Jak získat zpětné odkazy od autoritativních webů?

SEO prošlo od svých počátků značnou evolucí. Pryč jsou doby, kdy vám pro dobré umístění stačilo nacpat 547 klíčových slov do každého odstavce. Ačkoliv...

Mzdy rostou, ale reálně se máme hůře

Nízká nezaměstnanost a růst průměrné měsíční mzdy vypadá zdánlivě příznivě. Přesto české domácnosti chudnou, respektive za své peníze si toho pořídí méně než v minulosti....
- Reklama -PR článek